Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin medya kuruluşu temsilcileriyle ile bir araya gelerek, liselere sınıf tekrarı geldiğini açıkladı.

Bakan Tekin, öğrenci affından sınıfta kalmaya önemli konulara değinerek liselere sınıf tekrarı geldiğini ve açık liseye geçişin zorlaştığını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, liselerde sınıf tekrarını hayata geçireceklerini, devamsızlık affını da kaldıracaklarını açıkladı.

Sınıf tekrarının liselere geri geldiğini açıklayan Tekin'in devamsızlık konusuna ilişkin, "Önümüzdeki yıl af veya benzeri beklenti içinde olmasınlar." sözleriyle öğrencileri uyardı.

Sincan Belediyesi ilçeye yeni kreşler kazandırmaya devam ediyor Sincan Belediyesi ilçeye yeni kreşler kazandırmaya devam ediyor

Açık öğretim liselerine geçiş yapan öğrencilerin sayıları son yıllarda arttı. Bu durumun 2 nedeni var. İlki, öğrencilerin üniversite sınavına daha rahat hazırlanacağını düşünmesi ikincisi ise çalışmak zorunda kalanlar.

"Örgün öğretimdeki gencin açık liseye geçmesi doğru değil." diyen Milli Eğitim Bakanı bu konuya ilişkin önlem alacaklarını söyledi.