MİLLETVEKİLİ GÖK POLATLI’DA

Bu haber 25 Temmuz 2022 saat 9:51 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Levent Gök, CHP Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, yönetim kurulu üyeleri ve CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Selami Ovacık ile birlikte esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Gök’ün sohbet ettiği esnaf; ekonomik kriz, hayat pahalılığı ve geçim sıkıntısından dert yandı.

GÖK: İKTİDARIN YANLIŞ EKONOMİK POLİTİKALARININ CEREMESİNİ YURTTAŞ ÇEKİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, yönetim kurulu üyeleri ve CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Selami Ovacık ile birlikte Polatlı’da esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Levent Gök, “Ülkenin hemen hemen her il ve ilçesinde olduğu gibi Polatlı esnafından yükselen ses, mevcut iktidarın yanlış ekonomik politikalarıyla buhrana dönüşen ekonomik krizin faturasını, esnaf, çiftçi, tüm dar gelirli yurttaşa kestiğinin ifadesidir. Bugün Polatlı’daki esnaflarımızı kapı kapı gezerek sorunlarını dinledik, dertleriyle dertlendik. Maalesef ülkemizin birçok ilinde ilçesinde olduğu gibi Polatlı’da gerek vatandaşlarımız gerekse esnaflarımız son dönemde art arda yaşanan zamlardan dolayı büyük bir mağduriyet yaşıyor. Vatandaşlarımız markete, pazara çıkamaz duruma gelirken esnafımızda toptancıdan mal alıp tezgahına koyamaz hale gelmiş. Ak Parti’nin son yıllarda yapmış olduğu yanlış ekonomik planlamalardan maalesef bu durumun faturasını vatandaşlarımız çekmekte. İktidar, yandaşlarına ihalelerle, 4-5 yerden maaş vererek zengin ederken vatandaşlarımız ay sonuna getirmenin, çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamanın dertleriyle uğraşmaktadırlar.” dedi.

YURTTAŞTAN YANA HALKTAN YANA SİYASET GÜNDEMİNİ, GENEL BAŞKANIMIZIN ÖNDERLİĞİNDE CUMHURİYET HALK PARTİSİ BELİRLİYOR

Haftalık hatta günlük gelen zamlarla, artan kira, elektrik, doğalgaz maliyetleriyle, toptancıdan mal alamaz hale gelen, kirasını, sigortasını ödemekte zorlanan esnafın, çiftçinin yurttaşın geçim derdinin ülkenin ilk gündemi olması gerektiğine dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Levent Gök, “Emekliye bayram ikramiyesi, 3600 ek gösterge, elektrik faturalarındaki TRT payı, taşerona kadro, asgari ücrete enflasyon farkı ve en son KYK Borçlarındaki faiz olmak üzere Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun dikkat çektiği ve çözüm önerisi olarak ortaya koyduğu noktalar, mevcut iktidar tarafından önce çeşitli bahanelerle geçiştirilmeye çalışıldı sonuçta eksik de olsa yapıldı.Yurttaştan yana halktan yana Siyaset Gündemini, Genel Başkanımızın Önderliğinde Cumhuriyet Halk Partisi Belirliyor. İktidara geldiğimizde yurttaştan yana, halktan yana, esnaftan,çiftçiden, emekliden, emekçiden, dar gelirliden yana  politikaları hayata geçirecek olan da yine Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Allah’ın izniyle önümüzdeki seçimlerde iktidar olduğumuzda vatandaşlarımızın sorunlarını çok hızlı bir şekilde çözeceğiz. Hemşehrilerimizin bugün bana göstermiş olduğu yoğun ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun.” dedi.

AVCI: ELEKTRİKTE, DOĞALGAZDA, MAZOTTA, ESNAF VE ÇİFTÇİ TARİFESİ ÖNERİMİZ İVEDİLİKLE HAYATA GEÇİRİLMELİDİR

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, esnaf ziyaretleri sırasında yaptığı açıklamada “Esnaf ziyaretlerimizde ışıkları kapalı dükkanlar görüyoruz, kışın kombi açmakta zorlandıklarını ifade eden esnaflarımız oldu. Kira ile yarışan elektrik faturaları gördük. Son zamların ardından dükkan kiraları da ciddi bir yük oluşturdu. Hal böyle iken,  elektrikte, mazotta, doğalgazda esnaf ve çiftçi tarifeleri önerimiz esnafımızın, çiftçimizin yaşadığı zor dönem için hayati önemdedir. İvedilikle hayata geçirilmelidir. KYK Borçlarının faizlerinin silinmesi ve yapılandırılması konusunda 2019’da, 2020’de verilen önergelerimiz TBMM’de Ak Parti ve MHP oylarıyla reddedildi. Bugün gelinen noktada faizleri silmek durumunda kaldılar. Geç olmadan esnafımızın, çiftçimizin girdi maliyetleri noktasında ciddi yekünü teşkil eden elektrik, doğalgaz ve mazotta da can suyu olacak tarifeler hayata geçmelidir.” ifadelerine yer verdi.

OVACIK: ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN MANSUR YAVAŞ’IN POLATLI’DAN YANA İRADESİYLE POLATLI SAĞLIKLI SUYA KAVUŞACAK

Polatlı’nın 30 yıldır ihmal edilen su sorununu çözecek, İvedik İçme Suyu Arıtma Tesisi’nden başlayarak Temelli’den Polatlı’ya kadar uzanacak olan İvedik-Polatlı su iletim hattı ile ilgili sorulan soruya cevap veren Cumhuriyet Halk Partsi Polatlı Belediye Meclisi ve CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, “İvedik-Temelli-Polatlı Arası İçme Suyu İletim Hattı, Depo, Terfi İstasyonları ve Tesislerin Yapım İşi Projesi, oldukça büyük ve kapsamlı bir proje… Yenimahalle’deki İvedik İçme Suyu Arıtma Tesislerimizden suyu alarak Etimesgut, Sincan Temelli ve nihayetinde Polatlı’ya kadar tüm bölgelerin içme suyu ihtiyacını karşılayacak ana isale hattımızın çalışmaları devam ediyor. 30 yıldır ihmal edilen su sorunu, sayın Mansur Yavaş Başkanımızın Polatlı’dan, insan ve toplum sağlığından yana iradesiyle çözüme kavuşuyor. Asbestli borular değişti. Siz değerli basın mensupları, 30 yılın ihmalkarlığında o boruların halini gördünüz. Asbestli o boruların değişimi planlanan süreçte tamamlandı. Ana isale hattındaki yoğun mesai devam ediyor. Ekonomik kriz ortamında artan maliyetlere rağmen projenin tamamlanması noktasında Büyükşehir Belediyemizin ilgili ekiplerinin yoğun çalışmalarıyla ana isale hattı yapımı hızla ilerliyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mansur Yavaş’a ve tüm ekibine teşekkür ediyoruz.” ifadelerinde bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.