MİLLETİN KURTULUŞUNUN ANAHTARI SANDIKTIR!

Bu haber 23 Haziran 2021 saat 8:00 'de eklendi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk ile Polatlı İlçe Başkanlığına gelerek Polatlı ve ülke gündemini değerlendirdi. Temel problemlerin çözümü konusunda hiçbir şey ortaya koymayan bir siyaset tarafından yönetildiğimizi söyleyen Aydın, ülkenin çok kötü durumda olduğunu ve İYİ Partinin bu işi sonuna kadar takip edeceğini belirtti.

ÇALIŞMAMIZIN TEMELİNDE TÜRK MİLLETİNİN DEĞERİ VAR

İktidarın Polatlı’da yönettiği siyasete anlam veremediklerini aktaran İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, gelen milletvekillerinin bile Gökpınar barajının yolunu ararken kaybolduğu bir iktidarla karşı karşıya olunduğunu belirtti. Aydın; “Geleceğe yönelik yapılacaklar konusunda bir araya geldik. Dolayısıyla Polatlı’nın bütün sorunları bizi ilgilendiriyor. Bir yerde biz halkın sözcülüğünü yapıyoruz. Gelecek kaygısı olmayan bir siyasi iktidar tarafından yönetiliyoruz. Özellikle Polatlı’da yönettikleri siyaseti hiç anlamıyoruz. Temel problemlerin çözümü konusunda bir şey ortaya koyamayan bir siyaset tarafından yönetiliyoruz. Böyle giderse bu konuda netice alamayacaklar. Gelen milletvekillerinin bile barajın yolunu bulurken kaybolduğu bir iktidarla yaşıyoruz. Bizim çalışmamızın temelinde Türk milletinin değeri var. Bu anlayışla siyaset yapıyoruz.” dedi.

ÜLKEYİ YÖNETENLER UYUYOR MU?

Türkiye’ye güvenen ülke kalmadığını söyleyen Koray Aydın, ülkenin büyük sıkıntılar yaşadığını belirtti. Aydın; “Ekonomi yerlerde sürünüyor, işsizlik almış başını gidiyor, yoksulluk var. Uzun zamandır siyaset yapıyorum, ben böyle bir şaşkınlık görmedim. Ne hale geldi bu ülke? Ülkeyi yönetenler uyuyor mu? O 128 milyar doları nereye harcadığını çıkacaksın anlatacaksın! 3 ayda bir merkez bankası mı değişir? Çok düşük paralarla yandaş medyalara peşkeş çektiler.128 milyar dolar bir ülkeyi ayağa kaldırır, siz heba ettiniz. Eğer siz o parayı harcamasaydınız şu pandemi döneminde sıkıntılı duruma düşmüş çiftçiye esnafa dağıtsaydınız bu millet bu sıkıntıyı yaşamayacaktı. Bize güvenen bir tane ülke yok. Sayın Cumhurbaşkanı, tek dostun var Azerbaycan, yanımızda kimse yok, senin sayende bütün dünya düşmanımız haline dönüştü, neden biliyor musun adaleti yok ettin. Yirminin üzerine çıkmış bir enflasyon var kimi kandırıyorsun sen?” dedi.

POLATLI’NIN HAKKINI DA KİMSEYE YEDİRMEYECEĞİZ

İktidarın hükümeti yönetecek halinin kalmadığını ifade eden Aydın, ülkenin kurtuluş yolunun sandıktan geçtiğini söyledi. Koray Aydın; “İstedikleri kadar kaçsınlar İYİ Parti artık bu işi sonuna kadar takip edecek. İYİ partinin varlığı milletimize güven verdi. Bu millete bu kadar zulmetmenin gereği yok, artık bu işi yönetecek halin de kalmamış. Ben onun yerinde olsam aday olmam. Sandık bu ülkenin kurtuluşu olacaktır. Her yerden gelen yolsuzluk kokuları bizi dünyada rezil duruma düşürdü.  Böyle devletlerin ayakta kalma şansı yoktur. Türkiye’nin geldiği hal bu. Polatlı’nın hakkını da kimseye yedirmeyeceğiz, bunu herkes görecek. Bütün problemleri en kısa sürede halledeceğiz.” dedi.

BU SİSTEMLE TÜRKİYE’NİN DEVAM ETME ŞANSI YOK

Ülkenin bu sistemle devam etme şansının olmadığını belirten Koray Aydın, çıkış yolunun İYİ Parti öncülüğünde yapılan hareketin olduğunu söyledi. Aydın; “Kurulan sistem, hızlı kararlar alınabilmek için söylendi. Bugün yapılması gereken bir konu 8 ay sonraya kalıyor. Bunun için iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sisteme ihtiyacımız var. Dünya çok değişti. Gençlerin isyanının önünde durulmaz. Böyle haksız ve zorba düzenin devam etme şansı yok. Bu iktidar şuan da devleti soyma yönünde. Bu sistemle Türkiye’nin devam etme şansı yok. Çıkış yolu da İYİ Partinin öncülüğünü yaptığı bu konuda hareket belirlemiş durumda. Bu düzenin Türkiye’yi kaldıramadığını önümüzdeki günlerde, haftalarda görecekler.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.