MHP’li Meclis Üyesinden İmar İtirafı! BU BİR CİNAYETTİR

Bu haber 19 Mayıs 2021 saat 8:02 'de eklendi.

MHP’li Büyükşehir Belediye meclis üyesi Mehmet Üçöz’den itiraf gibi Üçpınar – Şehitlik İmar planı hakkında mecliste açıklama geldi. Kamuoyunun gündeminden bir türlü düşmeyen ve sürekli mahkeme kararları ile hak sahiplerini kara, kara düşündüren Üçpınar – Şehitlik İmar planı hakkında açıklama yapan Üçöz bu konuda hem yerel basını eleştirdi hemde yapılan işi eleştirdi. Üçöz itiraf gibi konuşmasında “Cumhurbaşkanımızın sözleri hiç dikkate alınmadı. Keşke böyle olmasaydı, Bu bir imar cinayetidir, bu cinayetin faili meçhul değildir, İmar tadilat projesini çizen, çizdiren, büyükşehire müracat eden, bu işle alakalı olan ve olanlar bellidir.” dedi.

MHP’Lİ ÜÇÖZ: 10 YIL SONRA ŞEHİTLİK MAHALLESİ İNSAN VE BİNA YOĞUNLUĞUNDAN YAŞANMAZ BİR HAL ALACAKTIR

Üç Pınar – Şehitlik İmar planı gündemdeki yerini koruyor. Her meclis toplantısında gündeme gelen ve ciddi tartışmalara sebep olan plan Mayıs meclisinde yeniden gündeme geldi. Özellikle kamouoyunda Üç Pınar – Şehitlik İmar planı hakkında çıkan söylemlere istinaden gündem dışı söz alarak mecliste açıklama yapan MHP’li Büyükşehir Belediye meclis üyesi Mehmet Üçöz “10 yıl sonra şehitlik mahallesi insan ve bina yoğunluğundan yaşanmaz bir hal alacaktır” dedi.

ÜÇÖZ’DEN ŞAH İSMAİL TETİK’E TEPKİ

Mayıs ayı belediye meclisinde güzndem dışı söz alarak konuşan mMhp’li meclis üyesi Mehmet Üçöz CHP’li meclis üyesi Şah İmail Tetik ve yerel basına tepki gösterdi. Üçöz konu hakkında şu ifadelere yer verdi. “Geçen ay ki meclis toplantımızda Sayın Şah İsmail Tetik, Üçpınar ile ilgili çok kısa bir konuşma yaptı ama basında ilgisi çok büyük oldu. Konuşmada sanki bina yükseliği 3-5 katlıymışta bu mecliste 16 kat verilmiş gibi bir algı yaratıldı. Algı ile gerçeklerin üstü örtülemez. Tek çıkış yolu demiryolu gibi sabitle kapalı olan bir bölgeye imar yoğunluğu vermek şehircilik bakımından bir cinayettir. Çok değil 10 yıl sonra şehitlik mahallesi insan ve bina yoğunluğundan yaşanmaz bir hal alacaktır. Mevcut yol ve geçişler araç trafiğini kaldırmayacaktır. Bu cinayetin faili meçhul değildir. İmar tadilat projesini çizen, çizdiren, büyükşehire müracat eden, bu işle alakalı olan ve oranlar bellidir. Bunu büyükşehirde kabul edenlerde bellidir, herkles bilmektedir. CHP’li arkadaşlarda biliyorlar ama dürüst davranmıyorlar. Gelinen noktadar rant oluşumuna mevcut AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri sebep olmuş gibi bir algı yaratılmaktadır. Polatlı basını ise kullandıkları ifadelerle bu algıyı pekiştirmeye hizmet etmiştir. Manşetlere bakar mısınız? “Cumhurbaşkanının sözleri hiçe sayıldı”,

ÜÇPINAR’DA 1.8 EMSALE 16 KAT DİKEY YAPILAŞMA KARARI ÇIKTI

“Üçpınar bölgesinde 1.8 emsale 16 kat onayı CHP’nin red oyuna karşı mecliste kabul edildi”. Bu manşetlerde ya kasıt var yada bilgi eksikliği var. Ben kasıt olduğunu düşünmüyorum ama bilgi eksikliği olduğu aşikardır. Biz sadece Polatlı’da değil Ankara’nın 25 ilçesinde serbest olarak belirlenen planlarında Sayın Cumhurbaşkanımızın yatay mimari talimatları doğrultusunda kat yüksekliklerini sınırlandırıyoruz. Peki meclis kat yükseliğini 4-5 kat olarak belirleyeme miydi? Hayır, belirleyemezdi. Parseller çok büyük olmadığı müddetçe imar planında 1.8 emsal verip kat yükseklğini 4-5 ile sınırlandıramazsınız. Böyle bir durum plan yapma tekniğine aykırı olduğu gibi hak sahiplerinin hak kayıpları sebep olacak ve yıllar süren davalara sebebiyet verecektir. Altını çizerek belirtmek istiyorum. İmar cinayeti olarak tasfir ettiğim Üçpınar imar tadilat planında emsal 1.8 ve yükseklik serbestti. 20-30 katlı binalar yapılabilecekti, sınır yoktu. Bizler yüksekliğe sınır getirdik. Daha ne yapalım. Hal böyleyken AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin rant yarattı algısını oluşturmak istemlerini şiddetle kınıyorum.” dedi.Haber/ BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.