MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ikinci tur ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan yardımcısı Yalçın:

Cumhurbaşkanlığı seçimiyle Milletvekili Genel Seçimleri; yurt sathında takdire şayan bir sağduyu ve hassasiyet içinde tamamlanmış, böylece Türk demokrasisi bir kez daha bütün aleme rüştünü ispatlamıştır. 

Resmi olmayan sonuçlara göre, Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Cumhur İttifakının adayı Recep Tayyip Erdoğan açık ara önde tamamlamıştır. TBMM'de Cumhur ittifakı çoğunluğu sağlamıştır.

MHP, Algı Oyunlarını Boşa Çıkarmıştır

MHP, milletvekili sayısını arttırarak nitelikli bir grupla ve üçüncü parti olarak TBMM'de yeniden temsil edilmeye hak kazanmıştır. Muhalefet yanlısı ve temayül dolandırıcısı anket şirketlerince alacağı oy oranı baraj altında gösterilen MHP, yüzde 10'u aşarak algı oyunlarını boşa çıkarmıştır. Partimizin üç hilalde simgelenen kurumsal kimliğinin gücüyle seçmen kitlesinin köklü ve sağlam yapısı, oy pusulasında parlamıştır.

14 Mayıs ''Millet İradesidir''

TEDAŞ’TAN ‘Elektrik Arıza İhbar Uygulaması’ lansmanı TEDAŞ’TAN ‘Elektrik Arıza İhbar Uygulaması’ lansmanı

Milletimiz mağduriyet ve fakirlik taslama seanslarına, sahte hürriyet ve adalet havariliğine, riyakar barış nakaratlarına, ikiyüzlü demokrasi havariliğine itibar etmemiştir. Seçimlerin galibi Türk milletidir.  14 Mayıs Seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı Seçimi ikinci turunun yapılacağı 28 Mayıs oylaması, Türk siyasi tarihine yön veren kader dönemeçleri arasında yerini alacaktır. Bundan sonra da Cumhur İttifakı kervanı emin adımlarla yolunda ilerleycektir.  28 Mayıs'ta yapılacak olan ikincitur seçimlerinde de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın seçileceği belli olmuştur.'' ifadelerini kullandı.