“55 YIL ŞEREF, ŞEHADET VE YÜKSELİŞTİR”

Bahçeli, MHP'nin 55. yıl dönümü etkinliklerini değerlendirirken, "55 yıl yürektir, yükseliştir. 55 yıl şereftir, şeriftir ve şehadettir" ifadelerini kullandı. Partisinin mücadelesini ve yolculuğunu özetleyen Bahçeli, Türk milletinin kararlılığını ve birliğini vurguladı.

Belediye başkanına kızan vatandaş 'tapulu arazisini' mühendislere işaretlettirdi Belediye başkanına kızan vatandaş 'tapulu arazisini' mühendislere işaretlettirdi

“ALPER GEZERAVCI GURURUMUZDUR”

Uzay görevinden dönen Alper Gezeravcı'nın başarısını öven Bahçeli, Türk milletinin her alanda var olma kararlılığını dile getirdi. Gezeravcı'nın Türk milletinin gururu olduğunu belirten Bahçeli, "Dünyayı Türkçe okumanın yanında artık uzaya da Türkçe yaklaşmanın vakti gelmiştir" dedi.

“DEM, TÜRKİYE İÇİN BİR TEHDİTTİR”

CHP'nin PKK'nın çekim alanına girdiğini öne süren Bahçeli, siyasi rakiplerini sert bir dille eleştirdi. "CHP'nin demlenmesi çayın demlenmesi gibi değildir" diyen Bahçeli, DEM'in Türkiye için bir tehdit olduğunu belirtti.

“TÜRKİYE VE MISIR BERABER SORUNLARI ÇÖZEBİLİR”

Bahçeli, Erdoağan’ın Mısır Cumhurbaşkanı ile yapacağı görüşmeyi bölge barışı için önemli bir adım olarak nitelendirdi. "Türkiye ve Mısır'ın beraberce çözemeyeceği bir sorun yoktur" diyen Bahçeli, bölgedeki barış ve istikrarın önemine dikkat çekti.

“İSRAİL’İN GAZZE’DEKİ SALDIRILARI KABUL EDİLEMEZ”

Gazze'deki son saldırıları da değerlendiren Bahçeli, İsrail'in Filistin halkına yönelik saldırılarını sert bir dille kınadı. "Gazze'de 28 bin Filistinli katledildi. Kalıcı barış derhal tesis edilmeli. Filistin'in güvenliği Türkiye'nin güvenliğidir" diyen Bahçeli, barışın sağlanması çağrısında bulundu.