MEZAİM KİRAZ KOLEJİ YKS’YE DAMGA VURDU

Bu haber 19 Temmuz 2022 saat 10:11 'de eklendi.

Yükseköğretim kurum Sınavı (YKS) sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Polatlı Mezaim Kiraz Koleji Kurucusu Mezaim Kiraz sınav sonuçlarını değerlendirdi.

YKS Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından Mezaim Kiraz Koleji Kurucusu Mezaim Kiraz değerlendirmelerde bulundu. Kiraz, “Polatlı Mezaim Kiraz koleji YKS de Polatlı birincilikleri ve Türkiye dereceleri hem bireysel hem kitlesel başarıda öncülük eden kurumumuz; geleneği bozmadan geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Türkiye dereceleri ve Polatlı dereceleri çıkarmayı başarmıştır. Kurumumuzda YKS de Berke Akdere SAY. 459. Sude Ertaş YKS EA. 375. sıralaması çıkarmıştır. Türkiye sıralamasında 10 binde 16 ; ilk 20 binde 27;öğrenci bunun yanı sıra kitlesel anlamda da yüksek başarıyakalamıştır.Türkiye ve Polatlı dereceleri yapan diğer öğrencilerimizi de tebrik eder başarılar dileriz. Bu başarının sağlanmasında özveriyle çalışan  ve emeği geçen tüm öğretmenlerimize, Öğrencilerimize ve velilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

KAYA: HİÇ BİR BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR

YKS sonuçlarını değerlendirirken öncelikle Polatlı’daki tüm öğrencileri tebrik eden Mezaim Kiraz Koleji Müdürü Onur Kaya, “Hiçbir başarı tesadüf değildir. Mezaim Kiraz Koleji olarak hem kitlesel hem bireysel başarıya önem verdiklerini her öğrencinin potansiyel başarısını zirvelere taşımak bizim ve kadrolarımızın hedefidir. Bu sınavda öğrencilerimizin gösterdiği başarı Velilerimiz; Öğrencilerimiz ve Mezaim Kiraz kolejinin başarısıdır. 27 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan tercih döneminin öğrencinin başarısının karşılığını alması açısından son derece önemli olduğu unutulmamalıdır.  Öğrencilerimizin Mezaim Kiraz koleji Rehberlik servisinin konusunda uzman rehber öğretmenleri etkin rehberlik; isabetli tercihleriyle okul öğrencilerinin tercihlerini yapmaktadır.” dedi.

KİRAZ: EĞİTİM CİDDİ KURUMLARIN İŞİDİR

Gayret ve çabalarından asla vazgeçmeyeceklerini ifade eden Mezaim Kiraz Koleji Kurucusu Mezaim Kiraz, “Polatlı’mızda 18 yıllık tecrübesiyle emeğe dönüşerek her yıl artan başarılarla gururumuz olmaya devam ediyor.“eğitim ciddi kurumların işidir”. Anlayışıyla çıktığımız bu yolda bir gün bile yorulmadan çok çalışmaya devam edeceğiz. Biliyoruz ki Polatlı Mezaim Kiraz Eğitim Kurumları olarak tek görevimiz öğrencilerimizi üniversiteye göndermek değildir.Polatlı Mezaim Kiraz Eğitim Kurumları olarak fikri hür vicdanı hür öğrenciler yetiştirip bu öğrencilerin yaşadığı topluma, ulusuna ve tüm insanlığa faydalı birer birey olarak yetiştirmeleri hususunda gayret ve çabamızdan asla vazgeçmeyeceğiz.” dedi.

ÖĞRENCİLERİMİZİ BEKLİYORUZ

Kiraz, “Sınav yorum ve muhakeme gücünü kullanma, mantık ve akıl yürütme ilkelerine başvurma sistematiğidir. Bilgi bu sınavın en önemli gereksinimidir okulumuzda  alanında deneyimli ve kariyer sahibi bir öğretmen kadrosuyla çalışan öğrencilerin başarısı kaçınılmaz. Okuduğunu anlama,problem çözme gibi beceriler elbette bu sınavda da fazlasıyla sorgulanıyor. Zaman sınırı sınavı bir psikolojik savaş haline getirmekte bu konuyla ilgili deneyimli bir rehberlik servisi kişiye özgü psikolojik destek verip eğitim koçluğu yapmıştır. Hiçbir başarı tesadüf değildir, bu yolda öğrencilerimiz gece 10 çalışması, 100 den fazla deneme sınavı, birebir etüt, rehberlik hizmeti, disiplinli bir çalışma ortamı bu başarının kaynağı olmuştur. Emeği geçen öğretmen, veli ve öğrencilerimize teşekkür ederiz. Dershane,kurs okul eğitim tüm kademelerine öğrencilerimizi bekliyoruz.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.