Mezaim Kiraz Eğitim Kurumları, bu yıl YKS Türkiye 2.si çıkarmayı başararak İlk 1000 sıralama ile öğrenci alan Bilkent ve ODTÜ  5 bilgisayar mühendisliği 10 tıp; 5 Diş Hekimliği-Eczacılık-,4 Psikoloji-PDR; 30 Mühendislik, 5 öğretmenlik, 60 çeşitli bölümler ile yüzde 95 yerleştirme oranı yakaladı.

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİ VE AİLELERİNİ TEBRİK EDERİZ

Mezaim Kiraz Eğitim Kurumları kurucusu, Mezaim Kiraz ise konuya ilişkin şu açıklamaları yaptı; “YKS sonuçlarında Türkiye 2. Si ve Polatlı 1.si olan öğrencimiz Ege Arda ÜNAL ile dereceye giren birçoğu dokuzuncu sınıftan itibaren okulumuz öğrencileri ülkemizin en gözde okullarına ve bölümlerine yerleştiler. Gelenek bozulmadı yeniden YKS Sayısal Türkiye 2.si, SAY-320. si, Say390. Sı ve Say-429.’su ile başladık.” Hiçbir başarının tesadüf olmadığını söyleyen Mezaim Kiraz Polatlı’mıza yakışır en iyi eğitim hizmeti velisinin yanında; öğrencisinin arkasında sonuna kadar durup süreci öğrenci lehinde yöneten kurum; Üniversiteye yerleşen tüm öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik eder; emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

KAYA: EĞİTİM CİDDİ DENEYİMLİ KURUMLARIN İŞİDİR

Okul Müdürü Onur Kaya ise yaptığı açıklamada; “Polatlılımızda 19 yıllık tecrübesiyle emeğe dönüşerek her yıl artan başarılarla gururumuz olmaya devam ediyor. “Eğitim ciddi kurumların işidir”. Anlayışıyla çıktığımız bu yolda bir gün bile yorulmadan çok çalışmaya devam edeceğiz. Biliyoruz ki Polatlı Mezaim Kiraz Eğitim Kurumları olarak tek görevimiz öğrencilerimizi üniversiteye göndermek değildir. Polatlı Mezaim Kiraz Eğitim Kurumları olarak fikri hür vicdanı hür öğrenciler yetiştirip bu öğrencilerin yaşadığı topluma, ulusuna ve tüm insanlığa faydalı birer birey olarak yetiştirmeleri hususunda gayret ve çabamızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Yeni hazırlanan hedefi olan öğrenciler bilmelidir ki: hazırlık süreci bir uzmanlık alanıdır bilgi birikim uzmanlık ister çeşitli algı yanılgılarına düşmeden; kitlesel ve bireysel sonuçlara bakmak lazım. Her öğrenciye özgü bir hedefe ulaşma planı çıkarma ve yolda rota belirlemek sıradan kurumların işi olamaz; eğitim ciddi deneyimli kurumların işidir” dedi.

ÇALIŞMA ORTAMI BU BAŞARININ KAYNAĞI OLMUŞTUR

Kaya, “Sınav yorum ve muhakeme gücünü kullanma, mantık ve akıl yürütme ilkelerine başvurma sistematiğidir. Bilgi bu sınavın en önemli gereksinimidir okulumuzda alanında deneyimli ve kariyer sahibi bir öğretmen kadrosuyla çalışan öğrencilerin başarısı kaçınılmaz. Okuduğunu anlama, problem çözme gibi beceriler elbette bu sınavda da fazlasıyla sorgulanıyor. Zaman sınırı sınavı bir psikolojik savaş haline getirmekte bu konuyla ilgili deneyimli bir rehberlik servisi kişiye özgü psikolojik destek verip eğitim koçluğu yapmıştır. Hiçbir başarı tesadüf değildir, bu yolda öğrencilerimiz 100’den fazla deneme sınavı, birebir etüt, rehberlik hizmeti, disiplinli ve güvenli bir çalışma ortamı bu başarının kaynağı olmuştur. Emeği geçen öğretmen, veli ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.” İfadelerini kullandı.

Sincanlı kadınlar İkbal Gürpınar’la buluştu Sincanlı kadınlar İkbal Gürpınar’la buluştu

Mezaim Kiraz Koleji YKS’de gösterdiği başarı ile bu yılda geleneği bozmadı -1

HABER: KARDELEN ÇIKMAZ