MEZAİM KİRAZ KOLEJİ GELENEĞİ BOZMADI

Bu haber 17 Ağustos 2022 saat 10:09 'de eklendi.

Mezaim Kiraz Eğitim Kurumları, YKS’deki başarısıyla da adından söz ettirmeye devam ediyor. Geçen yıl 12 Tıp fakültesi yerleştirmesi yapan kurum bu yıl çıtayı biraz daha yükselterek 13 tıp; 9 Diş Hekimliği-Eczacılık-,6 Hukuk-Psikoloji;TOBB  Üniversitesitam burslumakine mühendisliği ile başladı ve 45 Mühendislik, 10 öğretmenlik, 75 çeşitli bölümler ile yüzde 95 yerleştirme oranı yakaladı.

KİRAZ: EĞİTİM CİDDİ KURUMLARIN İŞİDİR

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Kurucu Mezaim Kiraz; “YKS sonuçlarında Polatlıda ikametgah edip Polatlı SAY-EA  1.si olan öğrencilerimiz ile dereceye giren birçoğu dokuzuncu sınıftan itibaren okulumuz  öğrencileri ülkemizin en gözde okullarına ve bölümlerine yerleştiler. Gelenek bozulmadı yeniden SAY-459. ile 2 adet Hacettepe Tıp,  EA-375. Bilkent Tam Burslu İşletme ile başladık.” dedi. Hiçbir başarının tesadüf olmadığını söyleyen Mezaim Kiraz Polatlımıza yakışır en iyi eğitim hizmeti velisinin yanında;öğrencisinin arkasında sonuna kadar durup süreci öğrenci lehinde yöneten kurumumuz; Üniversiteye yerleşen tüm öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik eder; emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” dedi.

KAYA: GAYRET VE ÇABAMIZDAN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ

Okul Müdürü Onur Kaya ise şu ifadelere yer verdi; “Polatlılımızda 18 yıllık tecrübesiyle emeğe dönüşerek her yıl artan başarılarla gururumuz olmaya devam ediyor. “eğitim ciddi kurumların işidir”. Anlayışıyla çıktığımız bu yolda bir gün bile yorulmadan çok çalışmaya devam edeceğiz. Biliyoruz ki Polatlı Mezaim Kiraz Eğitim Kurumları olarak tek görevimiz öğrencilerimizi üniversiteye göndermek değildir. Polatlı Mezaim Kiraz Eğitim Kurumları olarak fikri hür vicdanı hür öğrenciler yetiştirip bu öğrencilerin yaşadığı topluma, ulusuna ve tüm insanlığa faydalı birer birey olarak yetiştirmeleri hususunda gayret ve çabamızdan asla vazgeçmeyeceğiz.Yeni hazırlanan hedefi olan öğrenciler bilmelidir ki: hazırlık süreci bir uzmanlık alanıdır bilgi birikim uzmanlık ister çeşitli algı yanılgılarına düşmeden ; kitlesel ve bireysel sonuçlara bakmak lazım. Her öğrenciye özgü bir hedefe ulaşma planı çıkarma ve yolda rota belirlemek sıradan kurumların işi olamaz ;eğitim ciddi deneyimli kurumların işidir”

HİÇBİR BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR

Kaya, “Sınav yorum ve muhakeme gücünü kullanma, mantık ve akıl yürütme ilkelerine başvurma sistematiğidir. Bilgi bu sınavın en önemli gereksinimidir okulumuzda  alanında deneyimli ve kariyer sahibi bir öğretmen kadrosuyla çalışan öğrencilerin başarısı kaçınılmaz. Okuduğunu anlama,problem çözme gibi beceriler elbette bu sınavda da fazlasıyla sorgulanıyor. Zaman sınırı sınavı bir psikolojik savaş haline getirmekte bu konuyla ilgili deneyimli bir rehberlik servisi kişiye özgü psikolojik destek verip eğitim koçluğu yapmıştır. Hiçbir başarı tesadüf değildir, bu yolda öğrencilerimiz gece 10 çalışması, 100 den fazla deneme sınavı, birebir etüt, rehberlik hizmeti, disiplinli bir çalışma ortamı bu başarının kaynağı olmuştur. Emeği geçen öğretmen, veli ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.”dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.