Adana'da yaşayan Mahmut Dal, Saimbeyli ilçe Belediyesinde mevsimlik belediye işçisi olarak çalışmaya başlamasının ardından, yerel halk tarafından sevilince 31 mart yerel seçimlerinde bağımsız olarak Saimbeyli belediye başkan adayı oldu. Dal, seçimleri kazanarak belediye başkanı oldu.

Bakan Uraloğlu açıkladı: ''98 bin 200 emekli indirim kampanyasından faydalandı'' Bakan Uraloğlu açıkladı: ''98 bin 200 emekli indirim kampanyasından faydalandı''

Saimbeyli Belediye Başkanı Mahmut Dal, seçimlerin ardından  Adana'nın Saimbeyli ilçesini eko turizmde öne çıkarmak için çalışmalarına hız verdi. İlçenin zengin doğal kaynakları, obruk şelalesi, tarihi yapıları ve özellikle endemik Saimbeyli kelebeği ile birlikte, Başkan Dal'ın liderliğinde bölge eko turizmde önemli bir cazibe merkezi haline gelmeye hazırlanıyor. 

Mevsimlik Işçi Olarak Girdiği Belediyeye ‘Başkan’ Oldu İlçeyi Dünyaya Tanıtmak Için Kolları Sıvadı (1)

198 ÇEŞİT KELEBEK SAİMBEYLİ'DE

Başkan Dal, ilçenin doğal ve tarihi güzelliklerini koruma ve geliştirme hedefiyle eko turizm, yayla turizmi, tarih ve doğa alanlarında projeler geliştirdiklerini belirtiyor. Belediye Başkanı Mahmut Dal, bu yıl ilk kez Türkiye’de 400 çeşit kelebekten 198 çeşidinin bulunduğunu Saimbeyli’de 8- 12 Haziran Saimbeyli Mavisi Kelebeği Gözlem ve Fotoğraf Etkinliği düzenleyeceklerini söyledi.  Ayrıca, Avrupa Birliği ve Dünya Bankası gibi uluslararası fonlardan destek alarak ilçenin turizm potansiyelini artırmayı amaçladığını belirten Dal,  Saimbeyli'nin tarihi zenginliklerinin yanı sıra, kirazı ve doğal klimalı yapısıyla da öne çıktığını vurguladı. Başkan Dal,  ilçeye herkesi doğal güzellikleri ve dinlendirici atmosferiyle tanışmaya davet etti.

Mevsimlik Işçi Olarak Girdiği Belediyeye ‘Başkan’ Oldu İlçeyi Dünyaya Tanıtmak Için Kolları Sıvadı (2)

Kaynak: İHA