Başkent’te cadde ortasında 10 metrelik çukur oluştu Başkent’te cadde ortasında 10 metrelik çukur oluştu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara ve çevre iller için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. 27 Mayıs Pazartesi günü gece saatlerinden itibaren Eskişehir'in güney ve doğusu ile Ankara'da başlayacak olan yağışların, gün içinde Konya, Kırıkkale, Yozgat, Kırşehir, Çorum, Sivas, Kayseri, Nevşehir, Niğde, Aksaray ve Karaman'ı da etkisi altına alması bekleniyor.

Yerel Olarak Kuvvetli Sağanak ve Gök Gürültülü Sağanak

Uyarıda, yağışların yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olacağı belirtiliyor. Özellikle öğle saatlerinden itibaren İç Anadolu Bölgesi'nin büyük bir bölümünde etkili olması beklenen yağışların, 27 Mayıs akşam saatlerine kadar süreceği tahmin ediliyor.

Sel, Su Baskını ve Diğer Olumsuzluklara Dikkat!

Meteoroloji, kuvvetli yağışlarla birlikte Ankara, Konya, Kırıkkale, Yozgat, Kırşehir, Çorum, Sivas, Kayseri, Nevşehir, Niğde, Aksaray ve Karaman'da yaşayan vatandaşlara sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

Whatsapp Image 2024 05 26 At 13.05.13

İç Kesimlerde Kuvvetli Yağış Bekleniyor!

Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden sonra Eskişehir'in güney ve doğusu ile Ankara'da, 27.05.2024 Pazartesi günü ilk saatlerden itibaren, Konya'nın kuzey ve doğusu, Kırıkkale, Yozgat, Kırşehir ve Çorum çevreleri ile öğle saatlerinden itibaren Sivas, Kayseri, Nevşehir, Niğde Nevşehir, Aksaray ve Karaman'da yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Başlama Zamanı

27.05.2024 00:00

Bitiş Zamanı

27.05.2024 20:00

Editör: ÖMER YILDIZCI