METAVERSE DÜNYASI İÇİN ÖNEMLİ PANEL

Bu haber 15 Aralık 2021 saat 10:39 'de eklendi.

Türkiye Odalar Borsalar Birliği Ankara Genç Girişimciler Kurulu tarafından tertiplenen Metaverse dünyası hakkında gerçekleşecek olan etkinliğe davette bulunan Türkiye Odalar Borsalar Birliği Ankara Genç Girişimciler kurulu, Polatlı temsilcisi Semih Can Karapınar yeni çağın kripto para dünyası ve metaverse ekonomisi hakkında bilgi verdi.

GERÇEK İNSANLARIN DİJİTALDE BULUŞTUĞU DÜNYA METAVERSE

Tamamıyla yeni çağın alış verişi ve dünyası haline gelecek olan Metaverse dünyası hakkında gerçekleşecek olan etkinliğe davette bulunan Türkiye Odalar Borsalar Birliği Ankara Genç Girişimciler kurulu, Polatlı temsilcisi Semih Can Karapınar 15 Aralık tarihinde ATO Congresium Duatepe salonunda yapılacak panel hakkında bilgi verdi. Tüm genç girişimcileri bu panele davet eden Karapınar “Bunu şu şekilde anlatabilirim, zaman artık dijital dönemin başlangıcı haline gelmektedir. İnternet üzerinden gerçekşleşecek ve tüm dünyada etkili ve kapsamlı bir şekilde oluşacak Metaverse dünyası sanal satışlar, ev, arsa, daire gibi mankuller kripto parayla alış ver,işi gerçekleştirecek şekilde uygulanacak. İşe bu ve buna benzer yeni çağın gereklilikleri hakkında 15 Aralık tarihinde ATO Congresium Duatepe salonunda yapıulavak olan panele tüm genç girişimci arkadaşlarımızı davet ediyorum. Panele konuşmacı olarak Ussal Danışmanlık Kurucu ve Yönetici ortağı Ussal Şahbaz, KOBİ Girişim sermayesi yatırım ortaklığı A.Ş. İş geliştirme müdürü Onur Öktem, ve Cerebrum Tech Kurucu ve yönetim kurulu başkanı Dr. R. Erdem Erkul katılacaklardır. Panele gelecek olanlar ise kayıt için Ankara Ticaret Odası internet sayfasından giriş yaparak kayıt yaptırabililer.

METAVERSE NEDİR?

“Metaverse insanların, yerlerin ve aklınıza gelebilecek herşeyin dijital temsil edildiği bir alandır. Başka bir deyişle, gerçek insanların dijital nesnelerle temsil edildiği bir dünyadır. Birçok yönden, Microsoft Teams veya Zoom bir Metaverse biçimi olarak değenlendirilebilir. Bu dijital mecralarda statik bir görüntü veya canlı bir video içinde bulunabilirsiniz. Metaverse, geniş bağlamda insanları bir araya getirmek için oluşturulmuş dijital bir dünyadır. Metaverse toplantılar, fabrika ziyareti, işe alımlar veya eğitimler gibi birçok alanda kullanılabilir. Her alanda kullanılabilen Metaverse, İK ve benzeri departmanlara kolaylıkla uyarlanabilir. 3D gözlük ile Metaverse dünyasına adım atmak sıradışı bir deneyimdir. Elbette birçok satıcı da bu alanda söz sahibi olmak istiyor. Facebook, tüm şirketlerini yeniden yapılandırma yoluna giderken, Microsoft zaten bu alanda oldukça büyük bir varlığa sahip. Şu an olduğundan çok daha büyük bir dünyanın kapılarını aralayan Metaverse, her teknoloji, perakende ve eğlence işi yapmak isteyen şirketler tarafından kullanılabilir.

Uzmanlar Metaverse kelimesinin  yıllar önce bir bilim kurgu kitabından ortaya çıktığını söylüyorlar.  Facebook bunu ilk öne süren şirket olduğu için, birçok komplo teorisi var. Ancak Metaverse gerçek ve hayatımıza katacağı değer çok büyük olabilir. Ayıca tek bir “Metaverse” olmadığını bilmeniz gerekiyor. Bazıları iş, bazıları ticaret, bazıları eğitim ve bazıları da eğlence için olmak üzere birçok “Metaverse” olacak. Öncelikli iş uygulamalarından bahsedelim, ancak diğerlerinin de çabuk bir şekilde piyasada adaptasyon sağlayacağından şüpheniz olmasın.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.