31 Mart yerel  seçimler yaklaşırken partilerin de belediye başkan aday adayları açıklanmaya devam ediyor. CHP'li Mesut Kösedağ'ın Kadıköy belediye başkan adayı olacağı konuşuluyor. Barış Yarkadaş'ın kulis bilgisine ünlü siyasetçinin de biyografisi merak ediliyor. Peki, Mesut Kösedağ kimdir kaç yaşında? CHP Kadıköy Belediye başkan adayı Mesut Kösedağ nereli ne iş yapıyor? İşte detaylar...

Mesut Kösedağ kimdir kaç yaşında?

Mesut Kösedağı, 1984 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nden Kamu Yönetimi alanında mezun oldu. Akademik kariyerine Marmara Üniversitesi'nde devam ederek Küresel Şehirler ve İstanbul Araştırmaları bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Askerlik görevini 2011 yılında kısa dönem olarak tamamlayan Kösedağı, uluslararası firmalarda reklam, satış ve organizasyon alanlarında çalıştıktan sonra 2013 yılında işletme sektörüne adım attı. Şu anda gıda sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin ortağıdır. Siyasete CHP Kadıköy gençlik kolunda başlayan Kösedağı, bu süreçte çeşitli görevler üstlendi. 2014-2019 döneminde Kadıköy ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği görevinde bulundu ve halen Kadıköy ilçesinden İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olarak görev yapmaktadır. Mecliste özellikle toplu taşıma ve ulaşım konularında yaptığı çalışmalarla tanınmaktadır. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Mesut Kösedağ nereli? 

Mesut Kösedağ, İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 

Murat Kösedağ ne iş yapıyor?

2013 yılında işletme sektörüne adım atan Mesut Kösedağ, şu anda gıda sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin ortağıdır.

Yeni Hayat kimin eseri milli edebiyat? Yeni Hayat kimin eseri milli edebiyat?