AK Partili Mestan Özcan'ın hayatı merak ediliyor. Peki Mestan Özcan kimdir? Mestan Özcan kaç yaşında? Mestan Özcan nereli? Sizlere Mestan Özcan'ın hayatını araştırdık...

Mestan Özcan kimdir?

1972 yılında Tekirdağ'da doğan Mestan Özcan, Trakya Üniversitesi Tekirdağ Ziraat Fakültesi Ziraat Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu.

THY Reklam Yüzü Margot Robbie kimdir? Margot Robbie Barbie'den ne kadar kazandı? Margot Robbie ne zaman ünlü oldu? THY Reklam Yüzü Margot Robbie kimdir? Margot Robbie Barbie'den ne kadar kazandı? Margot Robbie ne zaman ünlü oldu?

Askerlik görevini Mardin - Savur Jandarma Komando Bölük Komutanlığı 3'üncü Takım Komutanı olarak yerine getiren Özcan, 2000 yılında ticaret hayatına başladı. 2000 yılından bu yana tarım, gıda ve hayvancılık sektörlerinde faaliyet gösteren aile şirketi bilinen 65 yıllık geçmişinde 2. kuşak yönetici olarak ticari faaliyetlerine devam etmektedir.

2011 yılında Tekirdağ AK Parti 4. Sıra Milletvekili Adayı, 2014 Yerel Seçimlerinde Malkara İlçe Seçim Koordinatörü, 2014-2018 yılları arasında AK Parti Tekirdağ Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı ve Teşkilat Başkanı, 2018 yılında ise Tekirdağ AK Parti Milletvekili olarak görev yaptı. 4.sıra Milletvekili Adayı. 9 yıl boyunca faaliyetlerini sürdürdü.

47 yıllık geleneği, aile terbiyesi, eğitimi, ticari ilişkileri ve siyasi ilişkileriyle Tekirdağ'da başlayıp devam ettiren Mestan Özcan, en sonunda 2019 Yerel Yönetim Seçimlerinde AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, ardından da AK Parti'de yer aldı. Parti Tekirdağ İl Başkanı 3 Mayıs 2019'da gerçekleşti. 13 Kasım 2020 tarihinde yapılan 7. Olağan Kurultay'da yeniden seçilerek İl Başkanlığına güvenle yenilendi.
28. Dönem Milletvekili Seçimi'nde AK Parti listelerinde Tekirdağ'dan ilk aday olarak aday gösterildi.
2000 yılından bu yana Güniz Özcan ile evli olan Mestan Özcan, iki kız babasıdır.

Mestan Özcan kaç yaşında?

Mestan Özcan 1972 yılında doğmuştur ve 2023 yılında 51 yaşındadır.

Mestan Özcan nereli?

Mestan Özcan Tekirdağ'da doğmuştur.