Kızıl Goncalar 'Naim' karakterine hayat vern Mert Turak, 29 Mart 1980 tarihinde İzmir'de dünyaya geldi. Turak'ın babası Malatyalı annesi ise Makedonyalıdır. Mert Turak Kızıl Goncalar dizisinde Naim karakteri ile izleyenleri kendine hayran bırakıyor. Peki, Mert Turak kimdir eşi kim? Mert Turak kaç yaşında nereli oynadığı dizi ve filmler?

Elif Duygu Adıgüzel kimdir? Elif Duygu Adıgüzel kaç yaşında nereli? Elif Duygu Adıgüzel eşi kim neden gündemde? Elif Duygu Adıgüzel kimdir? Elif Duygu Adıgüzel kaç yaşında nereli? Elif Duygu Adıgüzel eşi kim neden gündemde?

Mert Turak Kimdir?

29 Mart 1980 tarihinde İzmir'de doğan Mert Turak, Malatyalı bir baba ve Makedonya asıllı bir anneden dünyaya geldi. Tiyatroya olan tutkusu lise yıllarında İzmir Kültür-Sen Amatör Tiyatro Topluluğu'nda başladı. Bu toplulukta birçok oyunda rol alarak yeteneğini geliştirdi.

Liseyi bitirdikten sonra Isparta S.D.Ü. Tiyatro Bölümü'ne girdi. Fakat 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Oyunları Bölümü'nü kazanarak buraya geçiş yaptı. 2003 yılında ise İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda kadrosuz oyuncu olarak çalışmaya başladı.

Mert Turak oynadığı dizi ve filmler

Tiyatrodaki başarısının yanı sıra, Mert Turak eğitimine de ara vermedi. İstanbul Üniversitesi'nde okurken Makedonya tiyatro festivaline gönderildi ve Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Dalında Yüksek Lisans yaptı.

Mucize adlı sinema filminde yıldızı parlayan Mert Turak, birçok dizide de rol aldı. Bunlardan bazıları Yeşil Deniz, Beni Böyle Sev, Babalar ve Evlatlar, Başrolde Aşk olarak sayılabilir.

Mert Turak'ın yeteneği ve çalışkanlığı onu Türk tiyatrosu ve sinemasının önemli isimlerinden biri haline getirdi. Başarıları ve gelecekteki projeleri ile adından sıkça söz ettirmeye devam edeceğinden eminiz.

Mert Turak kaç yaşında?

Mert Turak 29 Mart 1980 tarihinde doğmuştur ve 2024 yılında 44 yaşındadır.

Mert Turak aslen nereli?

Mert Turak aslen Malatyalıdır.

Mert Turak eşi kim?

Mert Turak 2020 yılında Birgül Kurtçu ile dünya evine girmiştir.