31 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimi'nin sonuçları ilgiyle ve büyük bir merakla takip ediliyor. 

Özlem Balcı evli mi, eşi kimdir? Seksenler'in Yıldız'ı Özlem Balcı kaç yaşında nereli ve hangi partiden? Özlem Balcı evli mi, eşi kimdir? Seksenler'in Yıldız'ı Özlem Balcı kaç yaşında nereli ve hangi partiden?

Mersin'in Akdeniz ilçesinde DEM Parti tarafından aday gösterilen Hoşyar Sarıyıldız'ın seçimleri kazanıp kazanmadığı merak ediliyor.

Peki Mersin Akdeniz Belediye başkanı kim oldu? Hoşyar Sarıyıldız kimdir kaç yaşında seçimi kazandı mı? İşte detaylar...

MERSİN AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI KİM OLDU?

Saat 17.00'de kapanan sandıklar sayılmaya başlandı.

Mersin'in Akdeniz ilçesinde saat 22.30 itibarıyla sandıkların yüzde 28.92'si açılmış durumda.

DEM Parti'nin adayı Hoşyar Sarıyıldız yüzde 31.94, en yakın rakibi AK Parti adayı Mustafa Mehmet Gültak ise yüzde 24.76 oy oranına ulaşmış durumda.

HOşyar Sarıyıldız'ın Akdeniz Belediye Başkanı olması için YSK'nın resmi sonuçları bekleniyor.

HOŞYAR SARIYILDIZ KİMDİR?

DEM Parti, Akdeniz ilçesinde belediye başkanlığı için iddialı bir ismi sahaya sürüyor. 1991 yılında Şırnak'ın Cizre ilçesine bağlı Kocapınar köyünde doğan ve 1994 yılında Mersin'e göç eden Hoşyar Sarıyıldız, DEM Partisi'nin Akdeniz Belediye Başkan adayı olarak belirlendi.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Sarıyıldız, uzun yıllar avukatlık mesleğini icra etti. Ayrıca İstanbul'da partisinin seçim komisyonlarında görev alarak siyasi tecrübe kazandı.

2024 yılı itibarıyla 33 yaşında olan Hoşyar Sarıyıldız'ın başkanlığının kesinleşmesi için Yüksek Seçim Kurulu'nun resmi açıklaması bekleniyor.