25 yaşında ki milli stoperimiz Merih Demiral futbol kariyerine İtalya'da devam etmeme kararı aldı. Fenerbahçe Alt yapısında yetişen Merih Demiral Portekiz, Türkiye ve İtalya kariyerlerine bir yenisini ekleyerek sürpriz bir kararla Suudi Arabistan ekiplerinden Al-Ahli'yle anlaşmaya varmak üzere. 

Merih Demiral'dan rekor bonservis ücreti ne kadar?

Bir önce ki sezon İtalyan devi Juventus'tan 21milyon euro transfer ücreti ile Atalanta'yla anlaşan milli stoper Merih Demiral 20milyon euro bonservis ücreti ile Suud ekiplerinden Al-Ahli'ye transfer oluyor.

Merih Demiral'ın yıllık kazancı ne kadar? 

Merih Demiral'ın gerleçtireceği bu transfer ile Suud ekiplerinden Al-Ahli'den bonuslarla birlikte 3 yılda 36milyon euro kazanacağı bildirildi.

Merih Demiral geçen sezon 28 kere Atalanta forması giyerken 1 gol katkıda bulundu. 

Merih Demiral kimdir?

 5 Mart 1998 Kocaeli doğumlu olan Merih Demiral futbola Karamürsel alt yapısında başlamış ardından Fenerbahçe alt yapısına geçmiştir.

Fenerbahçe'de futbol hayatına devam ederken radikal bir kararla ve bedelsiz bir şekilde Portekiz ekiplerinden Alcanenense'ye transfer olmuştur. Alcananse ve Sporting formaları giymiş ve ardından Alanyaspor'a kiralık olarak gelmiştir. Alanya'da gösterdiği başarılı performansla dikkatlari üzerine çekmiş ve Avrupa kulüplerinin radarına girmeyi başarmıştır. 

Aliağa İnegöl Kafkas maçı Hangi Kanalda Saat Kaçta Yayınlanacak? Aliağa İnegöl Kafkas maçı nereden izlenir Aliağa İnegöl Kafkas maçı Hangi Kanalda Saat Kaçta Yayınlanacak? Aliağa İnegöl Kafkas maçı nereden izlenir

Alanyaspor ve milli takımda gösterdiği başarı ve hırsıyla 8.00 milyon euro transfer bedeli ile İtalyan ekiplerinden Sassuola'ya transfer olmuştur. Sassuola transferinin ardından 19.50milyon euro gibi yüksek bir bonservis bedeli ile Juventus'a transferi gerçekleşen Merih Demiral Ronaldo'lu Juventus kadrosunda yerini bulmuştur. 

Juventus forması giyerken kiralık olarak gittiği Atalantaya ise 21.00 milyon euro bonservis bedeli ile transfer olmuştur. 30 Haziran 2026'ya kadar Atalanta ile sözleşmesi devam etmektedir. 

Merih Demiral'ın güncel piyasa değeri 20.00 milyon eurodur.

Merih Demiral 167 maça çıkmış ve 7 gol katkıda bulunmuştur. 

Ayrıca Merih Demiral 20 Kasım 2018 yılında ilk kez A milli formayı giymiştir. A milli takım forması ile 39 maça çıkmış ve 2 gol katkısı vermiştir.