EURO 2024 Türkiye-Avusturya maçında attığı iki golle galibiyette büyük pay sahibi olan Merih Demiral'ın "bozkurt" işaretiyle yaptığı gol sevinci, UEFA tarafından soruşturmaya tabi tutulmuştu. Alman Bild gazetesi, Demiral'a iki maç ceza verildiği iddiasını ortaya atsa da Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) bu iddiaları yalanladı.

TFF:"Yarın Sabaha Kadar Savunma Süremiz Var"

TFF'den yapılan açıklamada, Bild gazetesinin iddialarının gerçeği yansıtmadığı ve Merih Demiral hakkında henüz bir karar verilmediği belirtildi. TFF, savunma için yarın sabaha kadar süreleri olduğunu ifade etti.

Demiral Maç Sonrası Sevincinin Sebebini Açıklamıştı

Gençlerbirliği’nin yeni orta saha oyuncusuyla imzalar atıldı Gençlerbirliği’nin yeni orta saha oyuncusuyla imzalar atıldı

Merih Demiral, maç sonu röportajında gol sevincinin "Türklükle alakalı" olduğunu ve Türk olmaktan gurur duyduğunu belirtmişti. Ancak bu açıklama, UEFA tarafından "uygunsuz davranış" olarak değerlendirilerek soruşturma açılmasına neden olmuştu.

DMM de Konuya Dahil Oldu

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM) de konuyla ilgili açıklama yaparak, Bild gazetesinin haberinin asılsız olduğunu ve TFF'nin resmi açıklamasının beklenmesi gerektiğini vurguladı.

Kaynak: Haber Merkezi