İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin Afyonkarahisar'daki “Büyük Toplantısı”nda Milli İttifak ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu kınadı. Akşener açıklamasında, "Önümüzde yerel seçimler var. 2023'ü çantada keklik görenler yerel seçimi de genel seçim havasında değerlendirmeye başladılar. Gündemi ittifaklara çekmeye çalışıyorlar. Yerel seçim bir genel seçim değildir. Her yörenin kendi dinamikleri vardır. Toptancı anlayışla yerel seçimi merkez yerel bütünleşmesine götürür ya da sayısal ittifaklara yönlendirirsek bu yereli ortadan kaldırmak olur. Yerel seçimler çoğulculuğun yaşadığı yerdir. İttifak kurmak elbette belirlenen adayların seçilmesine katkı sağlıyor. Ancak başarılı ilkesel yaklaşımla yapılması getiriyor. Biz 2019'da hem toplumsal zeminde hem adaylarda durumu gördüğümüz için teklifte bulunduk. Biz götürdük bu teklifi. İttifakta başarılı olduk. Önümüzdeki seçimlerde kendi kadrolarımızla milletimizin huzuruna çıkacak ve göreve talip olacağız. Buradan tüm siyasi partilere de, yani iktidarından muhalefete çağrıda bulunuyorum. Gelin hep birlikte vatandaşlarımızın siyasi tercihlerini yansıtacağı bir rekabet ortamı oluşturalım. Gelin tüm siyasi partiler hep birlikte ayrı ayrı seçimlere girelim, biz varız, sizleri de bekleriz. Öncelikli amacımız, partilerle ittifaktan önce, milletimizin partimizle ittifak yapmasını sağlamak olacaktır."

KİMSEYLE, HERHANGİ BİR İŞBİRLİĞİ YAPMAYACAĞIZ

Akşener, "Yerel özellikler ve talepler doğrultusunda, elbette işbirlikleri olabilir. Ancak biz, İYİ Parti olarak; Hür ve millî siyaset anlayışımız gereği; Gizli gündemleri olan, kendi menfaatleri için, bizim sırtımızda kurban kesen, şahsi hayallerini ve kariyerlerini önceleyen, mevcut güç ve siyasal ilişkilerine, destek arayan, marjinal ve bölücü yapılarla yakınlaşan, hiç kimseyle, herhangi bir işbirliği yapmayacağız.Kendi kadrolarlar milletimizin karşısına çıkacağız."

Özel Halk Otobüsü esnafı isyan etti: Bizim esas meselimiz, mazot fiyatları ve hükümet Özel Halk Otobüsü esnafı isyan etti: Bizim esas meselimiz, mazot fiyatları ve hükümet

"MİLLETİMİZ KADAR YÜREKLİ OLMAYANLAR İÇİN SİZDEN ÖZÜR DİLİYORUM

Akşener, "Ne yaptıysam arkasındayım. Keşke herkes bizim kadar fedakar, yürekli ve cesur ola"bilseydi. Ama maalesef olamadılar. Onlar adına da özür diliyorum. Milletimiz kadar yürekli olamayanlar için de sizlerden özür diliyorum. Biz bundan sonra da gerektiği yerde, milletimiz, Türkiye kazansın diye gerekli fedakarlığı yapacağız. Bundan sonra yapacağımız bu fedakarlıktan yalnızca milletimizin faydalanacağından emin olacağız. Bundan sonra milletimizin bu fedakarlıklarının boşa düşmesini engelleyeceğiz. En büyük çıkardığımız ders budur. Milletimiz için yapacağımız fedakarlıktan çıkar sağlamak isteyenlere vallahi geçit vermeyeceğiz. Birilerinin ihtirasları uğruna akıtacak terimiz yok. Kendilerine kariyer kovalayacaklar için harcayacak mesaimiz de yok."