İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener İstanbul Şile’de düzenlenen istişare toplantısına katıldı. Toplantıda çarpıcı açıklamalarda bulunan Akşener, oğluyla ilgili konuda da resti çekti.

Son günlerde sürekli istifa haberleri ile gündem de olan İYİ Parti’de bugün gözler Meral Akşener’de idi.

Akşener oğlu ile ilgili iddialara ise Benim ve ailemin belediyelerle işi gücü yok. Kanıtlanırsa siyaseti bırakırım" ifadelerini kullandı.

meralla-1

Meral Akşener’in konuşmasının satır başları ise şöyle:

‘’ 8 milletvekili arkadaşımız o süreç içerisinde ayrıldılar. Ben asla istifa edip giden arkadaşlarımızın hakkında onları inceltecek tek cümle etmemeye gayret ettim. Genel olarak da her giden arkadaş çok ilginç bir şekilde bizi HDP ile eşgüdüm haline getirerek gitti. Ama ilginç olanı şu; ya arkadaş, siz 2018'de CHP'ye yaptığımız ittifak çerçevesi içinde o ittifakın içinde birinci, ikinci sıralardan seçilecek yer olan üçüncü sıralardan ben yazdım.

merral-1

HDP bu arkadaşların hayatına girdi

Milletvekili seçilirken hiç HDP ile ilgili her hangi bir endişeniz olmadı mı? Seçilirken hiçbir şey olmadı, sonra nedense birden HDP bu arkadaşların hayatına girdi, çok üzüldüler. Sanki HDP ile bir yakınlığımız varmış gibi… her giden arkadaş millete hesap vermek yerine hayal kırıklığına uğrattığı seçmenlere hesap vermek yerine hakaret etmeyi tercih ettiler. Buna rağmen ben bu insanların hakkında konuşmadım.

İYİ Parti sözcüsü Zorlu'dan seçim açıklaması! İYİ Parti sözcüsü Zorlu'dan seçim açıklaması!

Bu kişilerden biri MHP'ye gitti. 'Gördüğüm lüzum üzerine' diyerek… Üç arkadaş AK Parti'ye gitti, diğer arkadaş hiçbir yere gitmedi. Bir arkadaşımız da parti kurdu, bir arkadaşımız da seçime yakın gitti. Onun niye gittiği hakkında HDP üzerinden konuşmakla beraber halen bir fikrim yok. Bu çerçevede benim hayata, siyasete bakışım insanların durumuna, tutumuna saygı göstermektir. Dolayısıyla bu saygıyı karşı tarafın da size göstermesi gerekir. Bize derken seçmenine göstermesi gerekir. Bunların her biri izaha muhtaç işlerdir."