Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, kamu harcamalarının kısıtlanması ve israfın önlenmesi gerektiğini vurgularken, yeni tasarruf paketine ilişkin bazı endişelerini dile getirdi. Yalçın, kamu personelinin istihdamının ve toplu sözleşme hükümlerinin kısıtlanmaması gerektiğini savundu.

memur maaşı-1

Rasim Ozan Kütahyalı'dan yeni sevgilisi ile aşk pozu Rasim Ozan Kütahyalı'dan yeni sevgilisi ile aşk pozu

Kamu Hizmetlerinde Kalite Önemli:

Yalçın, kamu sektöründe kaliteli hizmet sunumunun önemine dikkat çekerek, gerçek personel ihtiyacının göz ardı edilmemesi gerektiğini ifade etti. Enflasyonun etkileri ve emekli olmak isteyen kamu görevlisi sayısının azlığı göz önünde bulundurulduğunda, yeni atama yapılmamasının yol açacağı mağduriyetlerin dikkate alınması gerektiğini savundu.

Emekliler Dikkat! Memur Sen, Seyyanen Zam Için Ilk Kez Rakam Açıkladı! (2)

Emekli Aylığı ile Görev Aylığı Arasındaki Uyumsuzluk:

Yalçın, görev aylığı ile emekli aylığı arasındaki bağın zayıfladığını ve bu durumun kamu görevlilerinin emekli olmaktan kaçınmasına veya emekli olanların göreve geri dönmek istemesine neden olduğunu belirtti. Bu durumun, atama bekleyenler ve üniversite mezunları için hayal kırıklığı yarattığını dile getirdi.

Emekliler Dikkat! Memur Sen, Seyyanen Zam Için Ilk Kez Rakam Açıkladı! (1)

Memur İstihdamında Emekli Sayısına Sınırlama Olmamalı:

Kamu istihdamının sadece emekli olanlarla sınırlı tutulmasının doğru olmadığını vurgulayan Yalçın, kamuda personel eksikliği olduğunu ve tasarruf önlemlerinde israfın önlenmesine öncelik verilmesi gerektiğini, emeğin ise tasarruf konusu olamayacağını söyledi.

Emekliler Dikkat! Memur Sen, Seyyanen Zam Için Ilk Kez Rakam Açıkladı! (6)

Temmuz Zamları Hakkında Tahminler:

Yalçın'a göre Temmuz ayında yapılacak zam ile memur maaşlarının ortalama 44 bin TL'ye yükselmesi bekleniyor. Ayrıca, en düşük memur emekli maaşının 18 bin TL'ye çıkacağını öngörüyor.

Memur Ve Emeklinin Beklediği Zam Oranı Belli Oldu! (5)

Memur-Sen'in Talepleri:

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, yeni tasarruf paketinin kamu personelinin haklarını gözetmesi ve kamu hizmetlerinin kalitesini düşürmemesi gerektiğini vurguladı. Memur-Sen, Temmuz zamlarının da enflasyonun yüksek seyri göz önünde bulundurularak yeterli seviyede yapılmasını talep ediyor.