Lova Yatak’ın yeni yüzü kim oynuyor? Müzisyen Simge kimdir kaç yaşında ve estetiksiz hali? Lova Yatak’ın yeni yüzü kim oynuyor? Müzisyen Simge kimdir kaç yaşında ve estetiksiz hali?

Ekranların sevilen tarih dizisi Mehmed: Fetihler Sultanı her hafta yeni bölümüyle heyecanı doruğa çıkarıyor. Birçok kullanıcı Mehmed Fetihler Sultanı Molla Hüsrev kim? Olduğunu merak ederken, işte karaktere hayat Ulvi Alacakaptan Kimdir? Kaç Yaşında?

MEHMET FETİHLER SULTANI MOLLA HÜSREV KİM?

Osmanlı hukuk tarihinin en önemli isimlerinden biri Molla Hüsrev’dir. Arap dili ve edebiyatı, şiir ve hat sanatı gibi alanlarda eser vermiştir. Osmanlı Devleti'nin üçüncü şeyhülislamı kabul edilir.

Mehmed Fetihler Sultanı Molla Hüsrev karakterine Ulvi Alacakaptan hayat vermektedir.

ULVİ ALACAKAPTAN KİMDİR?

Tam ismi Haldun Ulvi Alacakaptan olan ünlü oyuncu 4 Mayıs 1949 Ankara’da dünyaya geldi.

İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi Şişli Yüksek Okulu İşletmecilik Bölümünü bitiren Alacakaptan 1960'ta İstanbul Radyosu Çocuk bölümüne seçildi ve 1967'ye kadar İstanbul Radyosunda çalıştı.

Uzun yıllar tiyatroda oynayan Ulvi Alacakaptan 1980-1984 Ferhan Şensoy’la Ortaoyuncular’ın kuruluşuna katıldı. Alacakaptan, ilk oyun Şahları da Vururlar’da Şah rolünü belirli aralıklarla dört yıl oynamıştır.

2000-2007 arasında televizyonda çalışan Alacakaptan, Hayat Bilgisi, Hayatım Sana Feda, Derman dizi filmlerinde oynadı.

2009'da BİROY Sinema Oyuncuları Meslek Birliği Kurucu Yönetim Kurulunun üyesi olan Alacakaptan birliğin saymanlığını yaptı.

ULVİ ALACAKAPTAN KAÇ YAŞINDA?

1949 yılında dünyaya gelen Alacakaptan 2024 yılında 75 yaşında yaşındadır.