MEHMET AKİF SAĞLIK OCAĞI MECLİS GÜNDEMİNDE

Bu haber 01 Haziran 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi Haziran Ayı ilk meclisi bu akşam saat 18.00’da 13 Eylül Kültür Merkezinde toplanıyor. Belediye Meclisi Haziran Ayı ilk toplantısında meclis gündeminde 20 madde görüşülecek. Belediye meclisi gündeminde en önemli konu maddelerinden biri Polatlı Postası Gazetesi’nin defalarca gündeme getirdiği Mehmet Akif Mahallesi Sağlık Ocağı Binası yapımı konusu. Belediye meclisinde Mehmet Akif Mahallesine yeni park alanları tahsis edilmesi, Fatih Mahallesine Pazar yeri yapılması, Sarıoba Mahallesi Kırsal yerleşim ve gelişme alanına ait 1/1000 ölçekli ve 1/5000 ölçekli imar planı, imar plan değişikliği, çarşı merkezindeki cadde ve sokaklara dekoratif aydınlatma yapılıp TEDAŞ’a devri. Plan Bütçe komisyonuna havale olunan; kiracılar, yeni evlenecek Çiftlere çeyiz parası desteği, Sabri atak çeşmesi, kayabaşı Mah. Camii tadilatı, muhtarlıklara bilgisayara alınması. İmar ve Bayındırlık komisyonun havale olunan; İmar planı bulunmayan kırsal yerleşme alanları ve kırsal yerleşme alanı dışında kalan alanlardaki yapılaşma koşulları. Çevre sağlık ve çeşitli işler komisyonuna havale olan; parklara zeka küpü yapılması, kırsal mahallere ağaçlandırma yapılması. Kırsal Kalkınma ve Tarım komisyonuna havale olan; Alternatif ürün yetiştirmeye teşvik. Eğitim Kültür ve Engelliler komisyonuna havale olan; turizm tanıtımı yapılması amacıyla video çekimi yapılması, Hacer Özgür Parkının engelli vatandaşların kullanımına uygun hale getirilmesi, Tercih danışmanlık. Kadın erkek fırsat eşitliği komisyonuna havale olan; kadınlara sağlanan istihdam konuları görüşülecek.

MEHMET AKİF MAHALLESİ SAĞLIK OCAĞI BİNASI YAPIMI MECLİS GÜNDEMİNDE

Polatlı Postası Gazetemizin birçok kez dile getirdiği Mehmet Akif Mahallesinin yıllardır çözüm bekleyen sorunu konteyner sağlık ocağı Mürsel Yıldızkaya’nın talimatları doğrultusunda çözüme kavuşuyor. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Mehmet Akif Mahallesi sakinleriyle ve muhtarlar ile istişare ederek lokasyonu daha uygun bir noktada modern mimariye uygun, fiziki açıdan daha çağdaş bir sağlık hizmetin verileceği sağlık ocağının Polatlı’ya kazandıracağını açıklamıştı. Polatlı Postası Gazetesi’nin gündeme taşıdığı ve ardından gündemden düşmeyen Mehmet Akif Mahallesi’ndeki Konteyner Sağlık Ocağı’nın projesi tamamlandı. Başkan Mürsel Yıldızkaya’nın talimatları ile hazırlanan Mehmet Akif Mahallesi Sağlık Ocağı Bina projesi hazır bir şekilde meclisten onay bekliyor. Sorunun çözülmesi ile Mehmet Akif Mahallesi’ne inşa edilecek olan bina modern mimarinin izleri taşıyacak. Mahalle sakinlerinin de uzun zamandır beklediği sağlık ocağı ile mahalle sakinleri daha konforlu, kaliteli sağlıklı bir hizmet alabilecek. Bugün gerçekleşecek Polatlı Belediye meclisi gündeminde yer alan Mehmet Akif Mahallesi Sağlık Ocağı Binası yapımı konusu mecliste görüşülerek oylanacak. Haber/BERKANT ERGİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.