MEHMET AKİF MAHALLESİNE İTFAİYE

Bu haber 08 Ekim 2022 saat 11:25 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi Ekim ayı ikinci toplantısı 6 Ekim Perşembe günü Polatlı Belediye Meclis Başkan Vekili Metin Baysar’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Polatlı Belediye Meclis Salonunda saat 18.00’da başlayan meclis toplantısında 19 gündem maddesi yer aldı. Mecliste alınan karara göre Mehmet Akif Mahallesine İtfaiye alanı ayrılması konusu görüşüldü.

19 GÜNDEM MADDESİ YER ALDI

Plan ve Bütçe Komisyonuna Havale olunan “Tahsis (140158 Ada 2 Parsel-475 Ada 3 Parsel)” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi ve İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen Ankara(Polatlı) İlçesi Mehmet Akif Mahallesi 2892 Ada 1 Parseldeki Teknik Altyapı Alanının bir kısmının Belediye Hizmet Alanına dönüştürülmesine ait İmar Planı Değişikliği konusu yerinde ve paftasında incelendi. İmar planı ile Teknik Altyapı Alanı olarak ayrılan Polatlı Belediyesi mülkiyetindeki yak. 3386 m2 yüzölçümlü 2892 Ada 1 Parselin, İdaremizce hazırlanan Öneri İmar Planı Değişikliği ile yak. 1746 m2’lik kısmının E:0.70, Yençok:3 Kat yapı koşullarında Belediye Hizmet Alanına (İtfaiye), diğer kısmının ise E:0.50, Yençok:1 Kat yapı koşullarında Teknik Altyapı Alanı olarak yeniden düzenlenmesine ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliğinin uygun olacağına, tavsiye niteliğindeki 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planının da öneri ile plan ve plan notlarında belirtildiği şekliyle Ankara Büyükşehir Belediyesine sunulmasına karar verildi. Karar oy birliğiyle kabul edildi.

PARKA LEVENT YÜCEL İSMİ VERİLECEK

Çevre, Sağlık ve Çeşitli İşler Komisyonuna havale olunan Polatlı Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan park alanına İbrahim Levent Yücel isminin verilmesi komisyonca yapılan toplantıda oy birliğiyle kabul edildi. Karar Mecliste de oy birliğiyle kabul edildi.

KADIN VE AİLE HİZMETLERİ BİRİMİ KURULACAK

Kadın-Erkak Fırsat Eşitliği Komisyonuna havale edilen Polatlı Belediyesi bünyesinde Kadın ve Aile Hizmetleri Birimi kurulmasına yönelik verilen önerge doğrultusunda yapılan incelemeler neticesinde; Kadın ve Aile Hizmetleri Biriminin Polatlı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı kurulmasına komisyonca kabul edildi. Karar mecliste oy birliğiyle kabul edildi.

ÇİFTÇİ BİLİNÇLENDİRİLECEK

Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonu tarafından yapılan incelemeler neticesinde; İlçemiz kırsal mahallelerinde çiftçiler tarafından boş gübre ve tohum çuvalları ile kimyasal ilaç kutularının gelişi güzel mera ve tarla kenarlarına atılması ile insan sağlığı, doğa, hayvanlar, suya atılan boş kutularla suların ve doğanın kirlenmesini günden güne olumsuz etkileri çoğalmakta olduğundan, Polatlı Belediyesi tarafından kırsal mahallelerdeki çiftçilerin bilinçlendirilmesi için uygun görülen yerlere afiş ve broşürler bastırılarak asılmasına karar verildi. Karar mecliste oy birliğiyle kabul edildi.

DEVAM EDEN GÜNDEM MADDELERİ

Plan ve Bütçe Komisyonuna Havale Olunan; “Taşınmaz Satışı” ile ilgili konunun müzakeresi, “2023 Yılı Bütçesi” ile ilgili konunun müzakeresi, “2023 Mali Yılı Performans Programı” ile ilgili konunun müzakeresi, “Zemin Kat Ticari Yapıların Ücretlendirilmesi” ile ilgili müşterek önerge, İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale olunan; “İmar Planı Bulunmayan Kırsal Yerleşme Alanları ve Kırsal Yerleşme Alanı Dışında Kalan Alanlardaki Yapılaşma Koşulları” ile ilgili konunun müzakeresi, “Yenimahalle İmar Planı İtirazları” ile ilgili konunun müzakeresi, Çevre, Sağlık ve Çeşitli İşler Komisyonuna havale olunan; “Okul Kantini ve Yemekhanelerinin Denetimi” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, Eğitim, Kültür ve Engelliler Komisyonuna havale olunan; “Mevsimlik İşçilere Kırtasiye Yardımı Yapılması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi. “Dünyanın İlk Kadın Teşkilatının Araştırılması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, “Kamusal Alanların Doğru Kullanımı Hakkında Bilgilendirme” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonuna Havale Olunan; “Yaprak ve Toprak Analizi Laboratuvarı Kurulması ” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, “Anız Yakılmaması Hususunda Çiftçilerin Bilinçlendirilmesi” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, “Tarım Alanlarının Çölleşme Riski” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi konuları ilgili komisyonlar tarafından çalışmalar devam ettiği için görüşülmedi.

BÜTÇENİN SALI GÜNÜ GÖRÜŞÜLMESİ BEKLENİYOR

Ekim ayı Polatlı Belediye Meclisi 3. Toplantısı Salı günü saat 18.00’da yapılacak. Gündemin en önemli maddesi en önemli maddesi olan 2023 yılı Polatlı Belediye bütçesinin Salı günü görüşülmesi bekleniyor. 2022 yılı belediye bütçesi geçtiğimiz yıl Ekim ayında 230 Milyon TL olarak belirlenmiş, dünyada ve ülkede yaşanan ekonomik gelişmeler nedeniyle Haziran ayında 133 Milyon TL ek bütçe kararı meclisten geçmişti. 2023 yılı bütçesinin ne kadar olacağı merak ediliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.