MECLİSTE YOĞUN MESAİ VARDI

Bu haber 19 Mayıs 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi Mayıs Ayı ilk oturumunda meclis gündeminde 12 madde görüşüldü. Okunan maddeler mecliste oylanarak ilgili komisyonlara havale edildi. Meclis gündeminde yer alan 5 madde de hala devam ediyor. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya meclis gündemi dışında da meclis üyeleri tarafından yöneltilen soruları cevapladı. Yıldızkaya, Sakarya Zaferinin 100. Yılı için devam den hazırlıklar ile ilgili kardeş kent projesi hakkında bilgi verdi. Gordion antik Kenti’nin Unesco tarafından dünya mirasına kabulü ile ilgili bir takım açıklamalarda bulundu. Polatlı Belediyesi yeni hizmet Binası’nın ihalesi ve kır düğün salonunun ihalesi ile ilgili de bilgilendirme yapan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya kır düğün salonun yakın zamanda hizmete başlayacağını ifade etti. Başkan Yıldızkaya en merak edilen konulardan biri olan Gençlik Merkezinin açılışı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

KARDEŞLİK PROTOKOLÜ İMZALAYARAK MİLLİ MÜCADELE RUHUMUZU DA TAMAMLAMIŞ OLACAĞIZ

Sakarya zaferinin 100. Yılı için hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken Polatlı Belediyesi yeni çalışmaları hayata geçirmeye devam ediyor. Polatlı Belediye Meclisinin gündemini oluşturan 4. ve 5. Maddelerin konusu olan kardeş kent konusu ile ilgili açıklamalarda bulunan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, “Sakarya zaferinin 100. Yılını idrak ediyoruz bu çerçevede milli mücadelede önemli görevler üstlenmiş şehirlerin ilçelerin arasında var olmuş belediyelerimize teklifte bulunduk belediye başkanları ile görüştük. Onlar ile bir kardeşlik protokolü imzalayarak tarihi bağlarımızı daha da güçlendirecek milli mücadele ruhumuzu da tamamlamış olacağız.” dedi.

YILDIZKAYA: BÜTÜN ÜMİDİMİZ GORDİON ANTİK KENTİNİN UNESCO’YA ALINMASIDIR

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Gordion antik Kenti’nin Unesco tarafından dünya mirasına kabulü ile ilgili bir takım açıklamalarda bulundu.  Yıldızkaya, “Şehrimizin gündeminde iki tane mirasımız var biri Sakarya biri Gordion. Gordion antik kenti ile ilgili 4-5 yıldır çalışmalar içerisindeydik. Kültür bakanlığımızın da desteğiyle dosyamız UNESCO tarafında kabul edildi. En kısa sürede haziran ayı gibi UNESCO yetkilileri Türkiye’ye Polatlı’ya gelecekler.  Oralarda gerekli incelemeleri yapacaklar. Bütün ümidimiz Gordion antik kentinin UNESCO’ya alınmasıdır. Türkiye’de bildiğim kadarıyla Efes Gibi Göbekli Tepe gibi Dünya mirasları var dünya mirasına aday olmak üyesi olmak o şehre çok büyük değer katıyor. Önümüzdeki aylarda bu müjdeyi verebileceğimizi ümit ediyorum. şimdiden Polatlı’mıza hayırlı olsun diyorum. Gordion Ankara’mızındı ilk tarihi mirası olacak, bu da inşallah Polatlı’ya nasip olur.” dedi.

HER ŞEYİ VERELİM DE NASIL VERELİM

Polatlı’da pandemi süresince maddi manevi olarak etkilenen yeni evlenme hazırlığı içinde olan gençlere destek amaçlı çeyiz parası olarak 5 bin Türk lirası verilmesi ile ilgili Aykut Güney Adnan Sezgin Ayla Kandemir tarafından verilen önerge ile ilgili değerlendirmede bulunan Polatlı Belediye başkanı Mürsel Yıldızkaya, “önerge vermek hakkımız ama miktarı meclis belirlesin ona kadar müdahale doğru olmaz. Bu tür önergeler doğru değil. Rakamlar ile belirtmek talimat veriri gibi oluyor. Bunu kriterlerinin belirlenmesi lazım her şeyi verelim verelim de nasıl verelim burada bir bütçe yönetimi var. Kime verelim nasıl verelim iyi çalışılması lazım“ dedi.

YILDIZKAYA: POLATLI BELEDİYESİ HİÇBİR CAMİNİN EKSİĞİNİ GERİ BIRAKMADI

Yassı höyük dolaylarında bulunan Sabri atak çeşmesi bir yıldız azalarak zaman zaman kesilmektedir. Sabri atak çeşmesi halkımızın yoğun kullandığı ve ihtiyaçlarını karşıladığı bir çeşmedir. Konu ile ilgili sondaj çalışması yada eski su yataklarının açılması şeklinde önerge veren Aykut Güney Adnan Sezgin Ayla Kandemir’in önergesine cevap veren Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, “ bu çeşmeyi biz yaptık, düzelttik ama kuraklık var su eksilmesi var bu tür şeyleri doğrudan bize söylemeniz yeterli meclis gündemini bu konularla yormayalım.” dedi. Yıldızkaya’nın sözlerine cevap veren Aykut Güney, “Aydınlatmada da aynısını yaşadık. Yardımcı olmuyorlar ifadelerinin üzerine Yıldızkaya, “ Polatlı belediyesi hiçbir caminin eksiğini geri bırakmadı hiçbir mahalle muhtarını geri çevirmedi hepsi aynı anda yapılamaz ki. Oturduğunuz yerden her şeyi yapın. Açın bana telefondan söyleyin. Bunlarla gündemi işgal etmeyin.” dedi.

PANDEMİDEN DOLAYI GENÇLİK MERKEZİMİZİN AÇILIŞININ TARİHİNİ REVİZE ETTİK

Polatlı belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutlayarak 19 Mayısta yapılacak olan etkinlikler hakkında bilgiler verdi. 19 Mayıs’ta açılışı planlanan Polatlı Gençlik Merkezi hakkında da bilgiler veren Yıldızkaya spor salonu kütüphane gibi yerlerin pandemi nedeniyle kapalı olduğu için açılış tarihinin revize edildiğini ifade ederek, “Pandemi koşullarından dolayı hem dini hem milli bayramlarımızı istediğimiz coşkuda kutlayamıyoruz. Biz buna rağmen geçen 23 Nisan da yapmıştık 19 Mayısta da 19 Mayıs doğumlu 19 genç kardeşimizi evinde ziyaret ederek onlarla hediyeleşeceğiz. Aynı zamanda Ankara’dan bir bando getirerek şehir sokaklarında yaşatmaya çalışacağız. Buradan bir kez daha bayramınızı tebrik ediyorum. Gençlik merkezi planımız 19 Mayıs’ta açılmasıydı. Ama spor salonları kütüphaneler haziran sonuna kadar kapalı olduğu için erteledik. İşimiz bitti rötuş yapıyoruz içeride ama açsak spor salonlarımız kapalı olacak. Eğlence merkezi kafeterya kapalı olacak açmamızın bir manası yok dedik. Pandemiden dolayı açılış tarihini revize ettik.” dedi.

GÜLVEREN MAHALLESİNDEKİ METRUK BİNA BUGÜN YARIN YIKILACAK

Gülveren mahallesinde bulunan metruk bir alan ile ilgili olarak Başkan Yıldızkaya’ya bir soru yönelten CHP Polatlı Meclis Üyesi Özcan Köklü, “Gülveren mahallesinde eski spor binası gülveren binası var burası yıkılmış bir şekilde duruyor. Buraya ne olacak ne yapılacak. Gecekondu gibi çok eski bir bina şuan arası çok rahatsız edici ve komşular şikayetçi başkanım “dedi.

Konuya ilişkin olarak açıklama yapan Mürsel Yıldızkaya, “Daha önce bu alanda tadilat yapılmış ücretsiz verilmiş fakat maalesef madde bağımlısı vatandaşlar oturunca da böyle de biraz sıkıntı oluşmuş. Bundan birkaç gün önceydi muhtar söylemişti haberim var. Komşularda beni aradılar talimat verdim bu gün yarın yıkacağız. O tehditte bitecek.” dedi.

KIR DÜĞÜN SALONLARI İHALEMİZİ YAPTIK YAKINDA HİZMETE GEÇER DİYE DÜŞÜNÜYORUZ

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya, CHP Polatlı Meclis Üyesi Özcan Köklü,  tarafından Kır düğün salonun ihale süreci ve akıbeti ile ilgili olarak yöneltilen soruya cevap verdi. Daha önce iki firmanın katıldığı bir ihalenin gerçekleştirildiğini ve bu ihale ardından ihaleyi alan firmanın sözleşme yapmaya gelmemesi üzerine yeniden ihale yapıldığını ifade eden Yıldızkaya, “Kır düğün salonları ihalemizi yaptık iki firma girmişlerdi. İki firmanın rekabeti ile sanırım 25 bin 500 lirada ihale gerçekleşti. İhaleyi alan firma sözleşme yapmaya gelmedi teminatını yaktı gelmedi. Bildiğimiz akdarıyla aydın merkezli bir firma olduğunu öğrendik binanın içini bile görmeden, fiyat vermiş yapamayacağını anlayarak vazgeçmiş ihale iptal olmuştu. İhaleyi iptal eden biz değiliz. Sözleşmeye kimse gelmeyince ikinciye verme imkanımızda yoktu yasal olarak. Yeniden ihale ettik. Polatlılı bir firma o firma da ihaleyi aldı düzen çalışmalarını yapıyor. Yakın zamanda hizmete geçer diye düşünüyoruz.” dedi.

YILDIZKAYA: HİZMET BİNAMIZIN İHALESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Yeni belediye hizmet binası ihale süreci ile ilgili de açıklamalarda bulunan Mürsel Yıldızkaya, “Geçen ay Polatlı Belediyesi Yeni Hizmet Binası tamamlama ihalesine çıkmıştık. 4 firma ihaleye katılmıştı. Bu firmaların 3’ü eksik evraktan elendiler. Fiyat evren firmada yaklaşık maliyetin 2 milyona yaklışık bir fiyat teklif ettiğinden biz ona ihaleyi verebilirdik. Ama rekabet oluşmadığı gerekçesi ile o ihaleyi biz iptal ettik. bugün yeniden hizmet binamızın ihalesini gerçekleştirdik şu anda 6 firma ihaleye girmiş durumda 31 milyon ile 39 milyon arasında fiyatlar var artık ihale komisyonu bunu ince ince detaylandıracak hak eden kimse o alacak. Polatlı belediyesinde herkes objektif şekilde gelir dosyasını veriri ihaleye girer alır ya da alamaz.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.