15 Temmuz Gazisi İsa Pirihan o gece yaşadıklarını anlattı! 15 Temmuz Gazisi İsa Pirihan o gece yaşadıklarını anlattı!

Meclis, bayram tatilinin ardından yoğun bir çalışma programına giriyor. Ekonomi ve yargı paketleri, yeni vergi düzenlemeleri, Merkez Bankası ve TÜİK'in açıklamalarıyla dolu bir hafta Meclis üyelerini bekliyor.  

Meclis'te Yoğun Mesai Başlıyor! Gündemde Neler Var 

Bayram tatilini geri de bırakılarak yeni haftanın ilk gününde Mecliste yoğun mesai başlayacak. Meclis'in bu haftaki gündeminde ekonomi ön planda olacak. Asgari kurumlar vergisi ve asgari gelir vergisi uygulamasını içeren yeni vergi paketi, önemli başlıklar arasında yer alıyor. Ekonomiye ilişkin birçok veri de bu hafta açıklanacak. Ayrıca, piyasalar ve yatırımcılar, Merkez Bankası'nın açıklamalarını yakından takip edecek. Merkez Bankası, pazartesi günü haziran ayı imalat sanayi kapasite oranı ve reel kesim güven endeksini açıklayacak. Para Politikası Kurulu, haziran ayı faiz kararını açıklayacak. Mayıs ayında politika faizi oranını yüzde 50'de sabit tutan Kurulun, bu ay alacağı karar ve vereceği mesajlar büyük önem taşıyor. 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), pazartesi günü haziran ayı hizmet, perakende, ticaret ve inşaat güven endekslerini açıklayacak. 26 Haziran Çarşamba günü ise mayıs ayı motorlu kara taşıtları istatistikleri açıklanacak. Haziran ayına ilişkin ekonomik güven endeksi perşembe günü, mayıs ayı dış ticaret istatistikleri ise cuma günü açıklanacak. Mayıs ayında kurulan ve kapanan şirketlere ilişkin istatistikler de bu hafta duyurulacak.  

Kaynak: MEMURLARNET