MECLİSTE OCAK AYI GÜNDEMİ TAMAMLANDI

Bu haber 11 Ocak 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi 2021 Yılı Ocak Ayı 3. Birleşim 1. Oturumu Koronavirüs önlemleri kapsamında 13 Eylül Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Başkanlığında gerçekleştirilen Meclis Toplantısı’nda; Polatlı Belediye Meclisi gündeminin 1.maddesi “Kanuni Toplantı” ile ilgili konunun müzakeresi, Plan Ve Bütçe Komisyonuna Havale Olunan;  02.madde  “Kira Bedelleri” ile ilgili konunun müzakeresi 03. Madde “Altyapı İle ilgili Kazı izin ve Ruhsat Ücretleri” ile ilgili konunun müzakeresi, 04.madde “Gazi Mah. 661 Ada 1 Parselde Bulunan Fatih Sultan Mehmet Kültür Merkezi Tahsisi” ile ilgili konunun müzakeresi, İmar Ve Bayındırlık Komisyonuna Havale Olunan;  05. madde “İlçemiz Gazi Mah. 284 Ada 3-4 ve 5 Parsellere Ait İmar Plan Değişikliği” ile ilgili konunun müzakeresi, 06. Madde “İlçemiz Kuşçu Mahallesi Kırsal Yerleşik ve Gelişme Alanına Ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı ve 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ” ile ilgili konunun müzakeresi, Çevre, Sağlık Ve Çeşitli İşler Komisyonuna Havale Olunan;  07.madde  “Ağaç Dikme Kampanyası” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, 08.madde “Perpa Hk.” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, 09.madde “Parka Hayrettin Karaca isminin Verilmesi” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, Polatlı Belediye Meclisi’nde görüşüldü. Belediye meclisi Ocak Ayı 3. Birleşim 1. Oturumunda toplam 9 gündem maddesi görüşüldü.

AYKOME ÜCRETLERİ POLATLI BELEDİYESİ’NE DEVREDİLDİ

Polatlı Belediyesi’ne ait cadde ve sokaklardan Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan AYKOME ücretleri; 24 Aralık tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan kararla Polatlı Belediyesi’ne devredildi. Resmi Gazete’de yayınlanan karardan önce cadde ve sokaklardan Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan ve Belediyelerin aralarında mahsuplaştığı AYKOME ücretleri Polatlı Belediye Meclisi’nde görüşüldü. Meclis kararıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin belirlediği 2021 Yılı ücret tarifesi kabul edildi. Polatlı Belediye Meclisinde okunan komisyon raporuna göre, “Polatlı Belediye Meclisi’nin 05.01.2021 tarihli toplantısında Komisyonumuza havale edilen, Fen İşleri Müdürlüğü’nün 04.01.2021 tarihli ve E-99957968-210.09.03-63 sayılı yazısı Komisyonumuzun 07.01.2021 tarihli toplantısında görüşülmüştür. Komisyonumuzca yapılan çalışmalar sonucunda; ekli listede düzenlenmiş ücret tarifelerinin Belediyemiz 2021 yılı tarife cetveline eklenilesine komisyonumuzca oybirliğiyle karar verilmiştir. Belediye Meclisi’nin takdir ve tasviplerine arz olunur.”

FATİH SULTAN MEHMET KÜLTÜR MERKEZİ TAMAMLANIYOR

Polatlı Belediye Meclis Toplantısı 3. Birleşim 1. Oturumunda Fatih Sultan Mehmet Kültür Merkezi’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanarak; Polatlı Belediyesi ile ortak kullanımını içeren tahsis talebi kabul edildi.  Mecliste okunan komisyon raporuna göre, “Belediyemiz Meclisinin 04 Ocak 2021 tarihli toplantısında komisyonumuza havale edilen Fatih Sultan Mehmet Kültürel Tesisi konusu komisyonumuzun 07 Ocak 2021 tarihli toplantısında görüşülerek; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığının E-68713620-755.01-1371 sayılı talebine istinaden; İlçemiz Gazi Mahallesi 661 ada 2 parselde bulunan belediyemiz tarafından yaklaşık %40 seviyesine getirilmiş olan Fatih Sultan Mehmet Kültürel Tesisinin tamamlanarak Polatlı’nın hizmetine sunulmak üzere 15 yıllığına Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilmesine, tahsis şartlarını belirlemek ve protokol imzalamak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesine Kürşat Erturun Ve Murat Deniz’in çekimser oyuna karşılık oy çokluğu ile karar verilmiştir.”

AĞAÇ DİKME KAMPANYASI OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Polatlı belediye meclisi ikinci birleşiminde Çevre, Sağlık Ve Çeşitli İşler Komisyonuna Havale Olan Ağaç Dikme Kampanyası ile ilgili komisyon raporu Polatlı belediye meclisi üçüncü birleşiminde okunarak oylandı. Raporda, “Belediye Meclisimizin 04 Ocak 2021 tarihli oturumunda komisyonumuza havale edilen önerge komisyonumuzun 07 Ocak 2021 tarihli komisyon toplantısında görüşülerek; Ağaç dikme kampanyasının Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzce belirlenecek bir alanda yapılmasının uygun olacağına ve önergede bahsedilen Ormana isim verilmesi ve bakımının yapılması konusu ise ilgili alanın orman statüsünde olduğundan Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı olduğu ve yapılan görüşme neticesinde bakımlarının yıl içerisinde Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yapılacağı bu nedenle de Polatlı Belediye Meclis Üyeleri Hatıra Ormanı isminin de ileriki zamanlarda yapılacak olan ağaçlandırma alanına verilmesine komisyonumuzca oy birliği ile karar verilmiştir. Meclisin takdir ve tasviplerine saygıyla sunarız.” Okunan komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.

MECLİS GÜNDEMİ 8. MADDESİ OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Polatlı Belediye Meclisi ocak ayı 3. Oturumunda görüşülen meclis gündemi 8. Maddesi  “Perpa Hk.” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi komisyon raporu mecliste okunarak meclis üyelerinin oylarına sunuldu. Raporda, “Belediye Meclisimizin 04 Ocak 2021 tarihli toplantısında komisyonumuza havale edilen önerge Komisyonumuzun 07 Ocak 2021 tarihli toplantısında görüşülerek Perpa otoparkı asansörlerinin çalışır durumda olduğu ve aylık bakımlarının yapıldığı görülmüştür. Perpa pazaryerinin temizliği düzenli olarak yapıldığı ve otopark kısmının da bu kapsamda temizlenmesi, çöp kutularının uygun yerlere konulmasına, otopark girişinin boya ve badana bakımlarının bahar ayında yapılmasına komisyonumuzda oybirliği ile karar verilmiştir.” Okunan komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi. Haber/İLKNUR KILINÇ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.