MECLİSTE 19 MADDE GÖRÜŞÜLECEK

Bu haber 04 Haziran 2021 saat 11:41 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi Haziran ayı ikinci oturumu bugün saat 18.00’da 13 Eylül Kültür Merkezi’nde Mürsel Yıldızkaya Başkanlığında toplanıyor. Bir önceki meclisten görüşülen ve komisyona havale olan önergeler bu mecliste görüşülecek.  Polatlı Belediye Meclisi haziran ayı ikinci toplantısında gündemde 19 madde yer alıyor.

MEHMET AKİF MAHALLESİ İÇİN YAPILACAKLAR GÖRÜŞÜLECEK

Haziran ilk mecliste gündeme gelen ve Polatlı’da önemli sorunlardan biri olan Mehmet Akif Mahallesine Sağlık Ocağı Binası Yapılması ve Mehmet Akif Mahallesine Yeni Park Alanları Tahsis Edilmesi de bugün Polatlı Belediye Meclisinde görüşülecek. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya bir önceki mecliste gündeme gelen Mehmet Akif Mahallesi sağlık ocağı ve Mehmet Akif Mahallesine Yeni Park Alanları Tahsis Edilmesi ile ilgili açıklamalarda bulunarak, “Basri yolunun sağında ki alana iki katlı bir sağlık ocağı tesisi yapıp bakanlığa devretmeyi planlıyoruz.  Basriye giderken sol tarafta bir yapılaşma var oraya güzel bir park alanı yapmayı planlıyoruz.” dedi.

BELEDİYE MECLİSİNDE 19 MADDE GÖRÜŞÜLECEK

Polatlı Belediye Meclisi gündeminde, Fatih Mahallesine Pazaryeri Yapılması, Çarşı Merkezindeki Cadde ve Sokaklara Dekoratif Aydınlatma Yapılıp TEDAŞ `a Devri, Kiracılar Hk, Sabri Atak Çeşmesi, Kayabaşı Mah. Camii Tadilatı, Muhtarlıklara Bilgisayar Alınması, Sarıoba Mahallesi Kırsal Yerleşim ve Gelişme Alanına Ait 1/1000 Ölçekli ve 1/5000 Ölçekli İmar Planı, İmar Plan Değişikliği, İmar Planı Bulunmayan Kırsal Yerleşme Alanları ve Kırsal Yerleşme Alanı Dışında Kalan Alanlardaki Yapılaşma Koşulları, Parklara Zeka Küpü Yapılması, Kırsal Mahallelerimize Ağaçlandırma Yapılması, Alternatif Ürün Yetiştirmeye Teşvik, Hacer Özgür Parkının Engelli Vatandaşlarımızın Kullanımına Uygun Hale Getirilmesi, Tercih Danışmanlık, Kadınlarımıza E-Ticaret Eğitiminin Desteklenmesi konuları görüşülecek.

ÇARŞI MERKEZİ İÇİN AYDINLATMA KONUSU

Polatlı esnafının sorunlarından olan ve yakın zamanda çözüme kavuşması beklenene Çarşı Merkezindeki Cadde ve Sokaklara Dekoratif Aydınlatma Yapılıp TEDAŞ `a Devri, konusunda bu meclis toplantısında görüşülecek konular arasında yerini alacak. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya haziran birinci meclis toplantısında konuya ilişkin olarak açıklama yapıp bir sonraki yaza daha aydınlık ışıl ışıl bir Polatlı için çalışma planlaması hakkında bilgiler vermişti.

İŞGALİYE ÜCRETLERİNDE İNDİRİM YAPILMASI GÖRÜŞÜLECEK

CHP Polatlı Belediye Meclis üyelerinin 1 Haziran tarihindeki Mecliste verdiği önerge de bugün Polatlı Belediye Meclisinde görüşülecek. CHP’li meclis üyeleri tarafından verilen önergede ve kurak geçen mevsim nedeniyle zor durumda olan çiftçiye destek olmak amaçlı borsada bekleyen çiftçiye işgaliye ücreti konusunda ücret indirimi yapılmasını istemişti. Belediye meclisinin bu günkü gündeminin 10. Maddesi olan Borsada Bekleyen Çiftçilerimizin İşgaliye Ücretlerinde indirim Yapılması konusu görüşülecek. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.