MECLİSİN GÜNDEMİ OLDUKÇA YOĞUN!

Bu haber 05 Ağustos 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi Ağustos ayı ikinci oturumu bugün saat 18.00’da Belediye Meclis Salonunda Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya başkanlığında toplanacak. Bir önceki meclisten görüşülen ve komisyona havale olan önergeler bu mecliste görüşülecek.  Polatlı Belediye Meclisi Ağustos ayı ikinci toplantısında gündemde 14 madde yer alıyor.

ŞEHİTLİK-ÜÇPINAR İTİRAZ DİLEKÇESİ GÖRÜŞÜLECEK

Gündemde uzun süredir yer alan ve hukuksal sürecin devam ettiği Şehitlik-Üçpınar bölgesinde çok katlı binaların durumuna ilişkin hak sahibi bir vatandaşın yaptığı ve ilk mecliste imar komisyonuna havale olunan Gazi (Şehitlik) Mahallesi “Yençok” İmar Plan Notu İlavesine itiraz konusu bugün gerçekleştirilecek belediye meclisi ikinci toplantısında görüşülecek.

14 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLECEK

Polatlı Belediye Meclisi gündeminde yer alan, Karailyas Mahallesi ve üçüncü maddesinde yer alan Kuşçu Mahallesi Kırsal Yerleşim ve Gelişim Alanına Ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı İtirazı, trafo yeri, imar planı bulunmayan kırsal yerleşme alanları ve kırsal yerleşme alanı dışında kalan alanlardaki yapılaşma koşulları, büyükşehir belediyesine ait yol ve caddelerin tespiti, çölyak hastalarına temel gıda yardımı ve çiftçi destekleme projeleri ile ilgili konunun müzakere, çiftçi destekleme projeleri ve kadınlara e-ticaret eğitiminin desteklenmesi konuları görüşülecek.

BESİHANE KONUSU GÖRÜŞÜLECEK

Gündeme alınması kabul edilen Hayvancılık tesislerinin yapılaşma koşullarının yeniden değerlendirilmesi konusu mecliste görüşülecek. 115 bölgesinde besihane yapılmasına izin verilmiyor. Bu karar alınmadan önce imarı alınmış ve harcı ödemiş firmaların mağduriyetinin giderilmesi için yapılabilecekler değerlendirilecek.

SÜNNET TÖRENİ KONUSU BELLİ OLACAK

Polatlı Belediyesi tarafından 2 yıldır pandemi süreci nedeniyle düzenlenemeyen sünnet törenlerinin bu yazda düzenlenmesi için Cumhuriyet Halk Partisi belediye meclis üyeleri Selami Ovacık ve Özcan Şeker’in vermiş olduğu önerge belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanacak.

MUHTARLIKLARDA STAJ KONUSU

AK Parti grubu tarafından verilen ağustos ayı ilk meclis toplantısında gündeme alınan belediye bünyesinde zorunlu staj eğitimlerini tamamlamak suretiyle başvuran öğrencilerin muhtarların daha rahat şekilde saha çalışmalarında yer almaları amacıyla muhtarlıklarda görevlendirme konusu konusu ikinci meclis toplantısında görüşülecek.

KADIN VE ÖĞRENCİLERİN CV HAZIRLAMASI KONUSU

yerel eşitlik eylem planı kapsamında istihdam sağlanacak öğrencilere ve kadınlara iş başvuru sürecini bilinçli bir şekilde geçirmeleri amacıyla CV hazırlama tekniklerinin anlatılması konusu da Ağustos ayı ikinci meclis toplantısında görüşülerek karar verilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.