Ankara’nın Sincan ilçesinin Yenikent semtinde bataklık olarak bulunan bölge, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın talimatları üzerine devasa büyüklükte bir parka dönüştürüldü. 300 bin metrekarelik alana yayılan bu park, çevreci aydınlatma ve sulama sistemleriyle donatıldı. 

Meclis Üyelerinden Sincan Park’a Ziyaret (4)

Açılışına az bir zaman kala Sincan Belediyesi Meclis üyeleri ve Belediye Müdürleri, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan öncülüğünde Sincan Parkı ziyaret etti.  

ANKARALILARIN FAVORİSİ

Başkan Ercan, park içinde yer alan bölümleri ve çevre dostu projeleri heyecanla meclis üyelerine tanıttı. Parkın sadece Sincanlıların değil tüm Ankara halkının favorisi olduğunu belirten Ercan, ilgi ve desteklerinden dolayı meclis üyeleri ve belediye birim müdürlerine teşekkürlerini iletti. 

Meclis Üyelerinden Sincan Park’a Ziyaret (2)

GECE AYRI GÜNDÜZ AYRI İLGİ

Yapımı tamamlandığından bu yana vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören bu park, devasa büyüklükte ve aynı anda 1 milyon insanı alabilecek kapasiteye sahip. Her gün, gündüz ayrı akşam ayrı dolup taşan parkın resmi açılışı 18 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşecek. 

Meclis Üyelerinden Sincan Park

Türkiye’nin en büyük akıllı parkı ‘Sincan Park’ açıldı Türkiye’nin en büyük akıllı parkı ‘Sincan Park’ açıldı

Meclis Üyelerinden Sincan Park 1

MANGA KONSERİ İLE AÇILACAK

Yenikent’in girişinde bulanan Sincan Park, çocuk oyun alanları, çim alanları, oturma ve yürüyüş alanlarıyla ilçe vatandaşı tarafından büyük ilgi görüyor. Açılış gününde çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenecekken, akşam ise Manga grubu muhteşem bir konser verecek. 

HABER: Gizem Tuğçe BAYHAN