MECLİS TOPLANTISI 1 TEMMUZ’DA GERÇEKLEŞİYOR!

Bu haber 30 Haziran 2020 saat 9:12 'de eklendi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs sebebiyle alınan tedbirler doğrultusunda büyükşehir, il, ilçe belediyeleri ve mahalli idare birlikleri meclislerinin toplanılmasına ara verilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonucu yeni normalleşme süreci ile Polatlı Belediye Meclis toplantısı 1 Temmuz itibariyle toplanmaya başlıyor. Alınan bu kararla uzun süredir toplanamayan Polatlı Belediyesi Meclis Toplantısı, Polatlı Belediyesi Mürsel Yıldızkaya başkanlığında, 1 Temmuz tarihinde, 21 madde gündemi ile toplanacak. 21 Maddeden oluşan gündem maddeleri ise şu şekilde belirlendi. “Encümen Üyeliği” ile ilgili konunun müzakeresi. “İhtisas Komisyonları” ile ilgili konunun müzakeresi “Bilirkişi Seçimi” ile ilgili konunun müzakeresi, “2019 Yılı Faaliyet Raporu” ile ilgili konunun müzakeresi, “2019 Yılı Kesin Hesabı” ile ilgili konunun müzakeresi, “İsim Değişikliği” ile ilgili konunun müzakeresi. “İptal-İhdas-Kadrolar” ile ilgili konunun müzakeresi, “K Blok AVM 59 Nolu Bağımsız Bölüm” ile ilgili konunun müzakeresi. “Kira Alacakları Hk.” ile ilgili konunun müzakeresi.

ÜCRET TARİFESİ BELİRLEME

“Çevre Temizlik Vergisi” ile ilgili konunun müzakeresi. “Hayvan Pazarı Hk.” ile ilgili konunun müzakeresi. “İmar Plan Notu İlavesi” ile ilgili konunun müzakeresi. 14. “İlçemiz Zafer Mahallesinde “Yençok:Serbest” yükseklik kararı getirilen konut alanlarında saçak seviyesinin yeniden belirlenmesine ait imar plan not’ ilavesi.” ile ilgili konunun müzakeresi. “İlçemiz İstiklal Mahallesinde “Yençok:Serbest” yükseklik kararı getirilen konut alanlarında saçak seviyesinin yeniden belirlenmesine ait imar plan notu ilavesi.” ile ilgili konunun müzakeresi. ” Takas” ile ilgili konunun müzakeresi. “Ücret Tarifesi Belirleme” ile ilgili konunun müzakeresi.

KARTALTEPE AVM İLE İLGİLİ KONUNUN MÜZAKERESİ

 “Plan ve bütçe komisyonuna ve ımar ve bayındırlık komısyonuna havale olunan gündem maddeleri, 2020 Yılında Yol Harcamalarına Katılım Payı Alınıp Alınmayacağı ile ilgili konunun müzakeresi, Oto Pazarı Kurulması ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi. “Kartaltepe AVM” ile ilgili konunun müzakeresi. Beylikköprü Mah.173 Ada 71 Parsel ve Çevresine ait ENH Geçirilmesine Yönelik 1/1000 Ölçekli Uygulama imar Plan Değişikliği” ile ilgili konunun müzakeresi olarak belirlendi.

 ATEŞ ÖLÇÜMÜ GERÇEKLEŞECEK

 Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 04.06.2020 tarihinde 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 23. ve 27. ve 72. maddelerine göre, Ankara Valisi Vasip Şahin başkanlığında olağanüstü toplanarak İçişleri Bakanlığının “Yerel Yönetim Birimlerinin Meclis Toplantıları” konulu Genelgesi Meclis toplantılarının yapılacağı yerin girişine/görünür bir yerine COVID-19 kapsamında alınması gereken önlemlerle ilgili afişlerin (el yıkama, maske kullanımı ve meclis toplantısı yapılacak yerin içinde uyulması gereken kurallar) asılmasına. Meclis toplantılarının yapılacağı yerlerin/binaların girişlerinde kişilerin ateşlerinin ölçülmesine, ateşi 38 dereceden yüksek çıkan kişilerin içeriye alınmayarak tıbbi maske ile sağlık kuruluşuna başvurmasının sağlanmasına.

TOPLANTI ESNASINDA MASKELER ÇIKARILMAYACAK

 Meclis toplantılarının yapılacağı binaların ve meclis toplantı salonlarının dezenfeksiyonunun sağlanmasına, özellikle meclis toplantısı yapılacak yerde her toplantıdan önce bu işlemin mutlaka yapılmasına. Uygun yerlerde el antiseptiği bulundurulmasına, Toplantı esnasında mesafe kuralına uygun şekilde oturum düzeni alınmasına. Meclis toplantılarının yapılacağı yerlere/binalara muhakkak maske takılarak girilmesine ve toplantılar esnasında maskelerin çıkarılmamasına. Meclis toplantılarının yapılacağı binaların ve meclis toplantı salonlarının doğal havalandırmasının sağlanmasına. Meclis toplantılarının yapıldığı yerlerde/binalarda ortak kullanım alanlarında (lavabo vb.) temizlik ve hijyen kurallarına uyulmasının sağlanmasına karar verildiği alınan kararla bildirildi. Haber/DENİZ UYAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.