MECLİS İKİNCİ OTURUMUNU TAMAMLADI

Bu haber 07 Ekim 2020 saat 8:00 'de eklendi.

Belediye Meclis toplantısının ikinci bileşim 1. Oturum 5 Ekim tarihinde 13 Eylül Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kanuni toplantı il ilgili konunun müzakeresi, Plan ve Bütçe Komisyonuna havale olunan konular, Çevre sağlık ve çeşitli işler komisyonuna havale olunan konuların yanı sıra Eğitim, Kültür ve engelliler komisyonuna havale olunan konu başlıkları görüşüldü. Yapılan Konu müzakeresinde Çalışması biten 8 önergenin 3’ü oy çokluğu ile kabul edilirken, 5’i oy birliği ile kabul edildi. 2021 yılı bütçesi, performans programı, taşınmaz Satışı, Plan Bütçe komisyonunda görüşülerek Komisyona havale edilen destek hizmetler müdürlüğünün mülki belediyeye ait ekli listede ada parsel kullanım durumlarına ilişkin taşınmazların beş bin 293 sayılı kanununun 18. Maddesine istinaden ihale satışı yapılması konusu komisyonca incelendi. Komisyonca yapılan çalışmalar neticesinde Yüksel Yanmazın muhalif oyuna karşılık karar oy çokluğu ile kabul edildi.

İHTİYAÇ HALİNDE DESTEK ARTTIRILCAK

Komisyona havale edilen İhtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımı yapılması konusu komisyon tarafından görüşülerek, veliler tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımı yapıldığı bütçe doğrultusunda yardımın daha fazla kişiye ulaştırılması için oy birliği ile karar alındı. Uzaktan eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet yardımı konusu 02.10.2020 tarihli belediye meclis toplantısında görüşülerek destek ve eğitim merkezinde ki uzman personeller tarafından hazırlanan merkez de ihtiyaç sahibi öğrenciler online derslere katılma imkanı sunulmakta olup, ihtiyaç halinde bu desteğin arttırılmasına karar verildi. Belediye Meclis toplantısında Komisyonda görüşülmek üzere havale edilen Belediye sınırları içerisinde Türk Karsak Mahallesinde 124 ada 2 parsel de bulunan ağaçlandırma sahasına isim verilmesi konusu oy bütünlüğü ile kabul edildi.

ZAFER MAHALLESİ MUHTARINA ZARİF MUHTAR ODASINDAN YAPILACAK

Belediye meclis toplantısı sonrasında Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan görüşmeler neticesinde Cumhuriyet Mahallesi Zeki Sezginer parkı içerisinde bulunan ağaçlık alanın bakımlarını ve çevre düzenlemesi yapılmış yabani otlardan arındırılıp halkın kullanımına açıldı. Mürsel Yıldızkaya konuşmasında Parkın içerinde bir yere Zafer Mahallesi Muhtarına bir yer yapılacağını aktararak, “Şuan için Engelsiz yaşam merkezinde bir odayı kullanıyor muhtar Bey ama Engelli kardeşlerimiz ile birlikte yürümüyor bu iş. Bu yüzden Hemen altında ki o parka geçen dönem 13-14 mahalleye yapmış olduğumuz zarif Muhtar odasından yapılacak “ dedi.

ÇOCUKLAR VE VELİLER İÇİN KOMİSYON KURULACAK

Komisyona Havale olunan okul bahçelerine COVİD19 ile ilgili halkın bilgilendirilmesi hakkındaki konu komisyonca görüşüldü pandemi ile ilgili tedbirlerin alınması durumunda okul bahçelerinde COVİD-19 ile ilgili halkın bilgilendirilmesi için psikolog, sağlık personeli, belediye görevlisi ve ilçe Milli eğitimden bir görevli ile oluşturulacak olan komisyon çocukların ve halkın bilinçlendirilmesi için COVİD-19 hakkında farkındalığın arttırılması adına gereğinin yapılması adına komisyonca oy birliği ile karar verildi. Haber/DENİZ UYAR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.