MECLİS GÜNDEMİ YOĞUN OLACAK

Bu haber 01 Nisan 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi Nisan ayı ilk toplantısı için bugün saat 18.00’da oldukça yoğun bir gündemle bir araya gelecek. Belediye Meclisinde öne çıkması beklenen üç ana gündem maddesinin yanı sıra önemli konu maddeleri görüşülecek. Bu maddelerden ilki ve en önemlisi Polatlı Belediyesi’nin 2020 faaliyet raporu. Polatlı Belediyesi’nin 2020 yılı performansının değerlendirileceği faaliyet raporu görüşmelerinde muhalefetin hangi yönde oy kullanacağı ve gündem dışı söz alarak faaliyet raporuna ilişkin görüşleri merak ediliyor.

Belediye Meclisinde ayrıca bir diğer önem arz eden gündem maddesi de şu an atıl halde bulunan ve üretim yapmayan asfalt plent tesisinin Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilmesi.

Polatlı Kaymakamlı, Polatlı Emniyeti ve Polatlı Belediyesi işbirliğinde Polatlı’daki madde bağımlısı gençlerin rehabilitasyonuna ilişkin projenin hayata geçmesi için Polatlı Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı bulunan gökbilim merkezinin tahsisi karara bağlanacak.

Polatlı Belediye Meclisinde sosyal belediyeciliğin gerekliliklerinden olan ve İYİ Parti grubu tarafından önergesi verilen ilçedeki kafe ve kıraathanelere maddi yardım yapılmasına yönelik konu müzakere edilecek.

Küçük esnafın yaşadığı en büyük sorunların başında gelen ve sayıları şehir içinde giderek artan zincir marketlerin faaliyetlerinin kısıtlanmasına yönelik ilk kez Polatlı Belediye meclisinde esnafın kronik sorunlarından bir tanesine yer verilecek.

Özellikle pandemi sürecinde ailelerin ve çocukların şehrin stresinden kaçmak için kullandığı park ve bahçelere çocukların zeka gelişimini arttıracak zeka küpü etkinlik alanlarının yapılması meclisin görüşüne sunulacak.

Sokak hayvanlarının bakımı ve beslenmesi noktasında pek çok büyükşehirden daha aktif ve daha iyi çalışmalara imza atan Polatlı Belediyesi sokak hayvanları için emniyetli yaşam alanı uygulaması hayata geçirilecek.

ENCÜMEN VE KOMİSYON TEMSİLCİLERİ BELLİ OLACAK

Kanun gereği her yıl yeniden seçimleri yapılan başkanlık divanı, encümen üye seçimi ve ihtisas komisyonlarında görev yapacak ve her parti grubunun önerdiği adayların oylanacağı 2021-2022 yılları arasında görev yapacak belediyenin karar mekanizmaları belirlenecek. Komisyon seçimlerinin ardından ise bazı mahallelerde bulunan onaylı mevzi imar planları ile serbest yapı koşullarına getirilen imar plan notları meclisin müzakeresine sunulacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.