MECLİS DÖRDÜNCÜ KEZ TOPLANDI

Bu haber 15 Ekim 2022 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi Ekim ayı dördüncü toplantısı dün saat 15.00’da gerçekleştirildi. Polatlı Belediye Meclis Başkan Vekili Metin Baysar Başkanlığında Polatlı Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıda 12 gündem maddesi yer aldı.

DÜNYANIN İLK KADIN TEŞKİLATI ARAŞTIRILACAK

Eğitim, Kültür ve Engelliler Komisyonuna havale olunan; Dünyanın İlk Kadın Teşkilatının  Araştırılması ile ilgili müşterek önerge komisyonda görüşüldüç Dünyanın İlk Kadın Teşkilatı Baciyan-ı Rum’un Polatlı Belediyesi Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü, POTA, Hacı bayram Veli Fen Edebiyat Fakültesi paydaşları ile araştırmalar yapılmasına karar verildi. Karar mecliste oy birliğiyle kabul edildi.

KAMUSAL ALANLARIN DAHA SAĞLIKLI VE DOĞRU KULLANILMASI İÇİN SEMİNER DÜZENLENECEK

Eğitim, Kültür ve Engelliler Komisyonuna havale olunan; Kamusal Alanların Doğru Kullanımı Hakkında Bilgilendirme ile ilgili müşterek önerge komisyonda görüşüldü. Buna göre Kamusal Alanların daha sağlıklı ve doğru kullanılması amacıyla Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzün dönem içerisinde seminerler düzenleyerek bilgilendirme çalışmaları yapmasına oy birliği karar verildi. Karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi.

ANIZ YAKILMAMASI KONUSUNDA UYARILARDA BULUNULACAK

Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonuna havale olunan Belediye Meclis Üyeleri Tolgahan Genç ve Ferruh Şimşek’in Anız Yakılmaması Hususunda Çiftçilerin Bilinçlendirilmesi ile ilgili konu komisyon toplantısında görüşülerek, Yapılan incelemeler neticesinde; kırsal mahallelerde harman faaliyetleri sonunun gelmesi itibariyle tarlalarda anız yakılmamasına ve çiftçilerin bu konuda uyarılması hususunda duyuruların yapılmasına oy birliği ile karar verildi. Karar mecliste oy birliğiyle kabul edildi.

12 GÜNDEM MADDESİ YER ALDI

Plan ve Bütçe Komisyonuna havale olunan; “Taşınmaz Satışı” ile ilgili konunun müzakeresi, “2023 Yılı Bütçesi” ile ilgili konunun müzakeresi, İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale olunan; “İmar Planı Bulunmayan Kırsal Yerleşme Alanları ve Kırsal Yerleşme Alanı Dışında Kalan Alanlardaki Yapılaşma Koşulları” ile ilgili konunun müzakeresi, “Yenimahalle İmar Planı İtirazları” ile ilgili konunun müzakeresi, Çevre, Sağlık ve Çeşitli İşler Komisyonuna havale olunan; “Okul Kantini ve Yemekhanelerinin Denetimi” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, Eğitim, Kültür ve Engelliler Komisyonuna havale olunan; “Mevsimlik İşçilere Kırtasiye Yardımı Yapılması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonuna havale olunan; “Yaprak ve Toprak Analizi Laboratuarı Kurulması ” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, “Tarım Alanlarının Çölleşme Riski” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi konularından ilgili komisyonlarda çalışmaları devam ettiği için görüşülmedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.