MECLİS 13 MADDE İLE TOPLANACAK

Bu haber 01 Kasım 2021 saat 11:10 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi Kasım ayı ilk toplantısı bugün Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya başkanlığında gerçekleştirilecek. 13 Eylül Kültür Merkezinde saat 18.00’da başlayacak olan belediye meclis toplantısında 13 gündem maddesi yer alacak.

BAĞ EVLERİ SORUNU KOTLAMAYLA ÇÖZÜLECEK

Düzenleme sınırı içinde kalan bölgede yapılaşmalar yoğun olduğundan yeniden imar uygulaması yapılmasının ve uygulanmasının mağduriyetlere yol açabileceği hususları gözlemlenen Zafer Mahallesi 469 ada 27 konusu görüşülecek. Konu belediye meclisinde görüşülerek mülkiyeti Polatlı Belediyesine ait Zafer Mahallesi 469 ada 27 parselin kamu alanına bedelsiz terkinin yapılıp yapılmaması hususunda karar alınması görüşülecek. Bağ Evleri ve Yeni Mahalle Olan alanlarda yapılacak olan bir veya iki katlı kot daire talebi bulundurmayan inşaatlarda, arazinin yol seviyesinin üzerinde olduğu alanlarda su basman seviyelerinde problemler zeminde kotlandırma ile çözülecek

KUDEB KURULMASI GÖRÜŞÜLECEK

Gordion Arkeolojik Sit Alanındaki Polatlı idari sınırları içerisinde yer alan diğer arkeolojik sit alanlarındaki ve tescil yapılardaki tarihi dokuyla ilgili projelendirme, koruma, uygulama çalışmalarında yapılması sırasında karşılaşılan zorluklar ve zaman kayıplarının önlenmesi amacıyla İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesinde Koruma Uygulama Denetim Bürosu (KUDEB) kurulması hususu belediye meclisinde görüşülecek.

SİNCİK MAHALLESİ MUHTARLIK BİNASI

Gazi Mahallesi 1518 Ada 13 Parsel Üzerindeki Taşınmazın (Yüzme Havuzu) Gençlik ve Spor Bakanlığına Tahsisi, Sincik Mahallesi 30 Parsel Üzerindeki Yapının Muhtarlık Hizmet Binası Olarak Kullanılması, Kamulaştırma Hanesine Çekilen Belediyemiz Adına Tescilli Taşınmazın Tapuya Terkini, Zafer Mahallesi 592 Ada 20 Parseldeki Sosyal Tesis Kullanımlı Alana Ait Ada Ayırma Çizgisinin Düzeltilmesine İlişkin 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Tadilatı, Gazi (Şehitlik) Mahallesi Kentsel, Sosyal Altyapı Alanlarının Düzenlenmesine Yönelik Hazırlanan 1/1000 Ölçekli Kısmi Uygulama İmar Planı Revizyonu konuları da görüşülerek ilgili komisyonlara havale olunacak.

BİR ÖNCEKİ AYDAN KALAN KONULAR DA GÖRÜŞÜLECEK

Geçtiğimiz aylarda İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale olunan Trafo Yeri Tahsisi ile ilgili konunun müzakeresi, Çevre, Sağlık Ve Çeşitli İşler Komisyonuna Havale Olunan Şuayip Deniz İsmi Verilmesi ile ilgili konunun müzakeresi ve Kırsal Kalkınma Ve Tarım Komisyonuna Havale Olunan Kentsel Ekoloji Çalışmaları Yapılması, Damla Sulama Sistemli Ağaçlandırma ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi Kasım ayı belediye meclisinde görüşülecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.