"Sıradaki Astronot Ben Olmalıyım, O İş Bende" konulu kompozisyon yarışması ortaokullar arasında, "Türkiye'nin İlk Uzay Yolculuğu" temalı resim yarışması ise ilkokullar arasında düzenlenecek.

23 NİSAN HAFTASINDA TÜRKİYE UZAY AJANSI'NDA BİR ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENECEK

Yarışmanın amacı, astronomi, astrofizik, ve uzay bilimi gibi alanlarda yapılan önemli keşiflere ve yeni teknolojilerin geliştirilmesine katkı sağlayan uzay araştırmalarının önemine dikkat çekmek. Yarışmanın başvuruları sonrasında öğrencilerin eserleri değerlendirilecek ve 23 Nisan haftasında Türkiye Uzay Ajansı'nda bir ödül töreni düzenlenecek.

Yarışmada birinci olan öğrencilere dizüstü bilgisayar, ikinci olanlara tablet, üçüncü olanlara akıllı saat hediye edilecek. Ayrıca, mansiyon ödülü olarak kablosuz kulaklık verilecek. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yarışmaların, öğrencilerin uzaya olan ilgisini artırmak, uzay araştırmaları ve teknolojilerine yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlendiğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan öğrencilere müjdeli haber: 9 gün sürecek! Milli Eğitim Bakanlığı'ndan öğrencilere müjdeli haber: 9 gün sürecek!

"SIRADAKİ ASTRONOT BEN OLMALIYIM, O İŞ BENDE"

Bu kapsamda ortaokullar arasında "Sıradaki Astronot Ben Olmalıyım, O İş Bende" konulu kompozisyon, ilkokullar arasında "Türkiye'nin İlk Uzay Yolculuğu" temalı resim yarışması düzenleneceğini belirten Tekin, "Uzay yarışında, 'Ben de varım' diyen tüm öğrencilerimizin katılımını bekliyoruz. Güçlü işbirliklerinden ötürü Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fatih Kacır'a teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.