Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, katıldığı canlı yayında devamsızlık konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Tekin, yeni eğitim öğretim döneminde devamsızlık oranlarında yüzde 30'a yakın bir azalma yaşandığını belirtti. 

Altındağ’da kurslarda ilk ders zili çaldı! Gençler yaz okullarına koştu Altındağ’da kurslarda ilk ders zili çaldı! Gençler yaz okullarına koştu

Meb Açıkladı Devamsızlık Oranları Yüzde 30 Azaldı!  (1)

"DEVAMSIZLIKTA CİDDİ MESAFE KATETTİK" 

Bakan Tekin, devamsızlık konusundaki gelişmeleri değerlendirerek, dönem sonunda devamsızlıkta ciddi bir oranda mesafe katedildiğini vurgulayarak, yüzde 30'a yakın devamsızlık oranlarında azalma yaşandığını belirtti. 

Yeni eğitim öğretim döneminde sınıf tekrarı ve devamsızlıkla ilgili yapılan düzenlemelerin öğretmenlerden gelen talepler doğrultusunda gerçekleştirildiğini anlatan Bakan Tekin, "Tüm bu talepler öğretmenlerimizden geldi" dedi. 

"ESNEKLİK YAPACAĞIMIZ BİR ŞEY YOK” 

Esneklik yapacağımız bir şey yok. Zaten yıl içerisinde öğrenci arkadaşlarımıza özürlü ve özürsüz olarak bir devamsızlık tanımı yaptık" diyen Bakan Tekin, devamsızlıkla ilgili esneklik olup olmayacağını ise net bir yanıtla cevapladı. 

Kaynak: HABER MERKEZİ