MAYIS AYI İLK MECLİSİ TOPLANDI

Bu haber 07 Mayıs 2022 saat 13:18 'de eklendi.

Polatlı Belediye Meclisi Mayıs ayı ilk toplantısı Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Başkanlığında 13 Eylül Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Saat 18.00’da başlayan Polatlı Belediye Meclis toplantısında 11 gündem maddesi yer aldı. Mayıs ayı ikinci meclis toplantısı Salı günü saat 18.00’da 13 Eylül Kültür Merkezinde yapılacak.

11 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ

“2021 Yılı Kesin Hesabı” ile ilgili konunun müzakeresi, “Yer Tahsisi (Güldeste Konağı)” ile ilgili konunun müzakeresi, “Ücretler” ile ilgili konunun müzakeresi, “Ankara İli Polatlı İlçesi Yenidoğan Mah.154 Ada 28,31 ve 32 Parsellere Ait Pazar Alanı Amaçlı 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı ve 1/5000 Ölçekli İmar Planı Tavsiyesi” ile ilgili konunun müzakeresi, “Ankara İli Polatlı İlçesi Şıhali Mahallesi Kırsal Yerleşim ve Gelişim Alanına Ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı ve 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı” ile ilgili konunun müzakeresi Mayıs ayı ilk meclis toplantısında görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi. Plan ve Bütçe Komisyonuna havale olunan; “Yer Tahsisi” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, “Elektronik ve Haberleşme Cihazlarına Esas Ruhsat ve İzin Belgelerinde Belirlenen Fiyat Hk.” İle lgili konunun müzakeresi. İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale olunan; “Otopark Alanları” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi. Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonuna havale olunan; “Orman Bölgelerinin Korunması İçin Tedbir Alınması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi ve “Tarım Merkezi Kurulması” ile ilgili konunun müzakeresi ilgili komisyonlarda çalışmalar devam ettiği için karara bağlanmadı. AK Parti grubunun verdiği salgın hastalıklardan korunmak ve yayılmasını engellemek amacıyla özellikle yaşlı ve bakıma muhtaç hastaların nasıl korunabileceğine ilişkin çalışma ve tatile giden vatandaşların evcil hayvanlarını kısa süreliğine bırakabilmeleri için hayvan barınaklarına düzenleme yapılması önergeleri oylanarak Çevre Sağlık ve Diğer İşler Komisyonuna havale edildi.

BAŞKAN YILDIZKAYA: KOMİSYONUMUZU GÖREVE DAVET EDİYORUM

Sokak köpekleri ile ilgili konuşan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, komisyonu göreve davet etti. Başkan Yıldızkaya, “Sokak köpekleri şu anda maalesef Türkiye’nin ciddi bir sorunu. Ben 2019 seçimlerinde de yaptığım ziyaretlerin hemen hemen tamamında bu durumla karşılaştım. Vatandaşlarımız bu konuda çok hassaslar. Daha önce de konuştum, ince bir çizgi. Hayvanlarla, canlılarla, hayvan severler ve diğer vatandaşlarımız arasındaki ölçüyü iyi korumak lazım. Biz çok modern bir barınak yaptık. Şu an Polatlı’daki tüm Veteriner Hekimler ile kısırlaştırma yapıyoruz. Ama maalesef çevre ilçelerden Polatlı’da barınak var haberiyle Polatlı’ya ciddi sayıda hayvan bırakılıyor. Bazılarını tespit ettik ve bazı belediyelerden şikayetçi olduk, suç duyurusunda bulunduk. Bu maalesef sıkıntılı bir durum. Birde kışın köyden şehre gelen vatandaşlarımız hayvanlarına bakacak kimse bulamayıp onlarda getirip şehre bırakıyorlar. Buda ciddi bir popülasyon yaratıyor. Bununla ilgili yapılacak en önemli şey barınak yapmaktı yaptık, kısırlaştırma yapmaktı yapıyoruz. Birde bu konuda halkı bilinçlendirmek gerekiyor. Bu konuyla ilgili de komisyonumuzun çalışma yapmasını arzu ediyorum. Sonuçta onlarda bu hayatın ortağı, hepsi can taşıyorlar. Dolayısıyla biraz daha hassasiyet göstermekte fayda var diye düşünüyorum ve komisyonumuzu göreve davet ediyorum.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.