Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı'nın kim olduğu merak ediliyor. Peki Mardin Büyükşehir Belediye kimdir, kaç yaşında? Mardin Büyükşehir Belediye nereli? İşte Soruların cevapları...

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Kimdir?

Mardin Büyükşehir Belediyesi, Mardin büyükşehir sınırları içerisinde belediyeler tarafından yürütülen kamu hizmetidir. Güncel belediye bilgisi Mahmut Demirtaş'tır ve o da geçerlidir. 6 Aralık 2012 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan 6360 sayılı On Dört İl ve Yirmi Yedi İlçede Büyükşehir Belediyesi Kurulması ve Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun uyarınca kurulmuş olup ilin tüm yolları kapsanmıştır. Mardin Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde. Eskiden Mardin'in merkezi olarak biliniyordu. İlçenin adı burada yaşadıktan sonra Artuklu olarak değiştirildi.

Ljupco Palevski Kimdir? Ljupco Palevski Kaç Yaşında, Nereli, Hangi Partinin Başkanı? Ljupco Palevski Kimdir? Ljupco Palevski Kaç Yaşında, Nereli, Hangi Partinin Başkanı?

Mahmut Demirtaş, 1965 yılında Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesinde doğdu.Türk bürokrat, Bursa Valisi.

1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. Çayıralan, Felahiye, Kızılcahamam ve Atabey Kaymakam Yardımcılığı, Güzelyurt, Pütürge Kaymakamlığı, Van ve Osmaniye illerinde Vali Yardımcılığı ve Mülkiye Müfettişliği görevlerinde bulundu. Ağustos 2012 tarih ve 2012/3511 sayılı Kararname ile Adıyaman Valisi olarak atandı. 1 Haziran 2016 tarihinde T.C. Resmi Gazete'de yayımlanan Valilik Kararnamesi ile Adana Valiliğine atandı ve bu görevi 4 yıl sürdürdü.

10 Haziran 2020 Cumhurbaşkanlığı seçimiyle Mardin Valisi olarak atandı. 10 Ağustos 2023 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararıyla Bursa Valisi olarak atandı.

Mahmut Demirtaş evlidir ve 2 çocuğu vardır.

Mahmut Demirtaş Başkan iken hangi projeleri gerçekleştirdi?

  1. Mardin Büyükşehir Belediyesi çatısı altında, Mardin'in tarihi ve kültürel dokusunu koruyarak modern bir şehirleşme stratejisi oluşturuldu. Bu plan, şehrin kimliğini korurken aynı zamanda çağdaş gelişmelere uygun bir şehir inşası hedefledi.

  2. Mardin'in altyapısı güçlendirildi. Bu kapsamda kanalizasyon, su şebekesi ve yollar yeniden düzenlendi, iyileştirildi ve modernizedir.

  3. Mardin'in zengin tarihi ve kültürel mirası koruma altına alındı. Tarihi yapılar restore edildi ve kültürel etkinlikler düzenlenerek şehirdeki bu önemli değerlerin yaşatılması ve tanıtılması sağlandı.

  4. Mardin'in turizm potansiyeli artırılmak için yoğun bir çalışma yürütüldü. Bu çerçevede yeni turistik tesisler inşa edildi ve turizm tanıtım faaliyetleri etkin bir şekilde gerçekleştirildi.

Mardin Büyükşehir Belediye kaç yaşında?

Mahmut Demirtaş 1965 yılında doğmuştur 2023 yılında 58 yaşındadır.

Mardin Büyükşehir Belediye aslen nereli?

Mahmut Demirtaş 1965 yılında Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesinde dünyaya geldi.