MANSUR YAVAŞ’IN SORUŞTURULACAĞI İDDİALARINA BÜYÜKŞEHİR’DEN YALANLAMA

Bu haber 07 Ağustos 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından, kamuoyunda yer alan belediye başkanı Mansur Yavaş için İçişleri Bakanlığı’nın soruşturma izni vermesiyle ilgili yer alan haberler hakkında açıklama yapıldı. Soruşturma yapılmasına onay verildiği ifadesinin yalan olduğu belirtilen açıklamada, yalan haberin içeriğiyle ilgili suç duyurusunda bulunulacağı ifade edildi.

SORUŞTURMA YAPILMASINA ONAY VERİLDİĞİ İFADESİ YALANDIR

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden konu ile ilgili yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verild; “Konu Sinan Aygün’ün Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurusu üzerine yapılan, prosedürün uygulanmasına dair ön inceleme izninden ibarettir. Bu süreç, kamu görevlileri hakkında yapılan şikâyetler üzerine yürütülen rutin bir idari işlemdir. Soruşturma izni, ön inceleme tamamlandıktan sonraki sürece dair bir işlem olup şu anda böyle bir durum yoktur. Soruşturma, Savcılık makamı tarafından yapılır; burada İçişleri Bakanlığı’nın yaptığı bir ön inceleme söz konusudur. Soruşturma yapılmasına onay verildiği ifadesi yalandır.”

HABERİN İÇERİĞİYLE İLGİLİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAKTIR

“Belirli kişilerce belli yayın kuruluşlarından servis edilen, İçişleri Bakanlığı ve Mülkiye Teftiş Kurulu üzerinde baskı kurmak amacıyla yapıldığı açık olan bu yalan haberin içeriğiyle ilgili suç duyurusunda bulunulacaktır. Bu basın kurumlarının bir siyasi duruşlarının olması kabul edilebilir ancak belirli rant odaklarını hangi motiflerle, neden destekledikleri asla anlaşılabilir bir durum değildir.”

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE RANT DEVRİ BİTTİ

“Sinan Aygün ve benzeri kişilerin, eski dönemde onlara sağlanan imtiyazlar nedeniyle mahir oldukları bu tip ucuz oyunlarına karşı asla taviz verilmeyeceğinin ve bu dönemin millet iradesi ile sona erdiğinin bir kez daha altını çiziyoruz. “Tek bir karar alıp rantın 10 kat artırıldığı imar baronları dönemi” ortadan kaldırılmıştır. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde “rant” devrinin bittiğini; hiçbir kişi, grup, cemaat, vakfa ayrıcalık tanınmayacağını, halkın parasının ve devlet imkanlarının kimseye peşkeş çekilemeyeceğini bir kez daha vurguluyor; bu uğurda söz konusu bedel ödemek olacaksa, peşinen hazır olduğumuzu da belirtiyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.