Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu üyeleri ile bir araya gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, “Seçimlerde hep ‘En büyük projeniz nedir?’ diye soruyorlar. Kenti ortak akıl ile idare edeceğiz. Kendi başımıza karar vermeyeceğiz. Çünkü harcadığımız para kendimizin değil. Kendi paramızı harcamayacağımız bir yere sizin paranızı harcamayacağız. Yatırımlar, gerekli işler, acil neyse onlara öncelik vereceğiz. ‘Çılgın projelerle işimiz yok’ demiştik” dedi.

Mevzular Açık Mikrofon Ankara’ya geliyor! Erdal Beşikçioğlu konuk olacak Mevzular Açık Mikrofon Ankara’ya geliyor! Erdal Beşikçioğlu konuk olacak

Yavaş, Ankara Kent Konseyinin organize ettiği ‘Sivil Toplum Buluşmaları’ kapsamında Yozgat Demokrat Dernekleri Federasyonu yöneticileri ve üyeleriyle bir araya geldi.

Mansur Yavaş Yozgat Demokrat Dernekleri Federasyonu Üyeleri Ile Kahvaltıda Buluştu (4)

“KENDİ PARAMIZI HARCAMAYACAĞIMIZ BİR YERE SİZİN PARANIZI HARCAMAYACAĞIZ”

Konuşmasında ortak akıl vurgusu yapan Mansur Yavaş, “Seçimlerde hep ‘En büyük projeniz nedir?’ diye soruyorlar. Kenti ortak akıl ile idare edeceğiz. Kendi başımıza karar vermeyeceğiz. Çünkü harcadığımız para kendimizin değil. Kendi paramızı harcamayacağımız bir yerde sizin paranızı harcamayacağız. Yatırımlar, gerekli işler, acil neyse onlara öncelik vereceğiz. Çılgın projelerle işimiz yok demiştik” dedi.

Mansur Yavaş Yozgat Demokrat Dernekleri Federasyonu Üyeleri Ile Kahvaltıda Buluştu (1)

“YİNE AYNI ŞEKİLDE ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE YÖNETECEĞİZ”

Göreve geldikten sonra köylerde su ve kanalizasyon gibi son derece önemli sorunların olduğunu belirten Yavaş, “En acil, su gibi, ulaşım gibi, insanca ihtiyaçlardan işe başladık. Yaptığımız her şeyin bedelini örneğin kavşakların bedelini mutlaka bildirdik. Ayrıca hesap verme adına tüm harcamaları kuruşuna kadar belirttik. Önümüzdeki yılın bütçesini size sorarak sizlerin ihtiyacı doğrultusunda yapıyoruz, harcıyoruz” ifadelerini kullandı.   

 “En az eski dönem kadar kavşak ve asfalt döktük. Eski dönemde yani yirmi beş yılda yapılan kadar yeşil alan yaptık” diyen Yavaş, şöyle devam etti:

“İnşallah kente çok daha fazla hizmetler yapacağız. Ama şuna emin olun. Yine aynı şekilde şeffaf ve sadece ve sadece ihtiyaçlar doğrultusunda hizmet ederek inşallah önümüzdeki beş yılı tamamlayacağız.”