Mamak “Yaza Merhaba” diyecek Mamak “Yaza Merhaba” diyecek

19 Mayıs Atatürk'ü Anma  Gençlik ve Spor Bayramı için Atatürk Orman Çiftliğinde  düzenlenen etkinlikte Şarkıcı Sıla sahne aldı.

sıla konseri

14 Mayıs seçimleri akşamı televizyona çıkan Ekrem İmamoğlu ile birlikte Mansur Yavaş halka açıklamalarda bulunmuştu. 19 Mayıs'ta düzenlenen etkinlikte Sıla konserinden sonra Mansur yavaş sahneye çıkarak ''Mevcut iktidar kalırsa konserleri bir daha göremeyebiliriz dedi.'' Kalabalığa seslenen Başkan Yavaş şunları söyledi:

masnur yavaşşş

''Büyük Türk Gençliği. Seçimden sonra iktidar devam ederse bu anlayış değişmeyecek. Yaşadığınız günleri sorgulayın. Bakın bugün burada konser yapabiliyoruz. Ama hatırlayın Türkiye'nin birçok yerinde, sudan bahanelerle, birilerinin talepleriyle konserler yasaklandı. Eğlenmeniz yasaklandı. Okullardaki mezuniyet törenleri yasaklandı. Eğer iktidar değişmezse bir daha bu konserleri rahat rahat yapabilecek miyiz, doğrusu ben hiç emin değilim.'' diye konuştu.

Bu konuşmadan sonra birçok kişi tepki gösterdi.

Belediyeler sanatçıların gelir kaynağı

CHP'li belediyeler her yıl bütçelerinin büyük bölümünü konserlere veriyor. Sanatçıların ise en büyük kazancı konserler oluyor. Kendilerine destek veren sanatçılara ise ayrı ücretle ihya ediyorlar. Sanatçıların bir çoğu ise sosyal medyada belediyelerin konser yasaklamasını kınıyor.