Mamak Belediyesi, ilçede yaşayan gençlerin ve çocukların sportif faaliyetlere katılımını artırarak toplumsal hayata daha etkin bir şekilde katılmalarını sağlamak amacıyla önemli adımlar atmaya devam ediyor.

Spor salonları, halı sahalar, yüzme havuzları ve şehir statları ile her kesimden vatandaşı sporla buluşturan belediye, ‘Spor Kenti Mamak’ vizyonuyla yatırımlar yapıyor.

9 HALI SAHA TAMİR EDİLDİ

Belediye, mevcut spor tesislerinin bakım ve tadilat çalışmalarını gerçekleştirerek yaz sezonuna hazırlık yapıyor. Bu kapsamda, Mamak ilçesinde bulunan 9 halı sahada tamir, bakım ve yenileme çalışmaları başlatıldı. Yoğun olarak kullanılan spor tesislerinin başında gelen halı sahalarda yenileme ve modernizasyon çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Karaağaç, Lalahan, Kayaş, Türközü, Kartaltepe, Akşemsettin, Mutlu-Ege, Misket ve Başak mahallelerindeki halı sahaların zemin altı ve zemin üstü suni çim halıları tamamen yenileniyor.

Mamak Spor 2

Ankara’da ehliyetsiz sürücü dehşet saçtı Ankara’da ehliyetsiz sürücü dehşet saçtı

Daha fazla Mamaklının spor yapabilmesi için sadece halı sahalar değil, parklarda bulunan spor aletleri de onarılarak sporseverlerin hizmetine sunuluyor. Bu çalışmalarla, halkın spor yapma olanakları artırılarak sağlıklı bir yaşam tarzı teşvik ediliyor.

HAFTA İÇİ VE HAFTA SONU HİZMET VERİYOR

Yenileme çalışmalarının tamamlanmasının ardından halı sahalar, hafta içi ve hafta sonu hizmet vermeye devam edecek. Özel kulüpler ve vatandaşların bireysel taleplerine göre sabah 08.00'den gece 24.00'e kadar hizmet verecek olan halı sahalar, günlük bireysel başvuru usulü ve abonelik yöntemiyle vatandaşların kullanımına sunulacak.

Belediye yetkilileri, spor alanlarındaki yenileme çalışmalarının devam edeceğini ve vatandaşların spor yapma imkanlarının artırılacağını belirtti.

HABER: ÖYKÜ KARABACAK

Editör: Öykü Karabacak