30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 101. yıl dönümünde bir kez daha zafer coşkusu yaşandı. Yurdun dört bir yanında olduğu gibi Mamak’ta da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları vardı.

Mamak’ta Zafer Kutlamaları caddelere taştı (3)

Zafer yürüyüşüne Mamaklılar, büyük ilgi gösterdi. Zafer yürüyüşü öncesi şehit ve gazilerimiz için dualar edildi. Ellerde bayrak, dillerde marşlarla Yeşilbayır Mahallesi’nden başlayan Zafer Yürüyüşü, Şahapgürler Pazar Yeri’nde son buldu. Caddeler kırmızı beyaza boyandı.

Mamak’ta Zafer Kutlamaları caddelere taştı (1)

30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu, Mustafa Yıldızdoğan konseri ile taçlandı.  Duruşundan ödün vermeyen, vatan sevdalısı kıymetli sanatçı Mustafa Yıldızdoğan, en güzel eserlerini Zafer Bayramı’nda Mamaklılar için seslendirdi.

Mamak’ta Zafer Kutlamaları caddelere taştı (5)

Cumhuriyet Baloları Burada Yapıldı: Eşsiz Yapısı ile Ankara Palas Cumhuriyet Baloları Burada Yapıldı: Eşsiz Yapısı ile Ankara Palas

“BU TOPRAKLARDA YÜZYILLARDIR VARSAK, GEÇMİŞİMİZDEN ALDIĞIMIZ GÜÇLE VARIZ”

 Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, konser sonunda Mustafa Yıldızdoğan’a teşekkürlerini sundu ve şöyle konuştu; “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle anıyoruz. Malazgirt’ten Kurtuluş Savaşı’na, 15 Temmuz’a ve bugüne kadar canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyoruz. O kadar güzel eserler seslendirdi ki Mustafa Yıldızdoğan. Söyleyecek aslında söz yok. Oğuzlar’dan, Dede Korkut’tan, Kızıl Elma’dan, Hoca Ahmet Yesevi’den bahsetti. Geçmişi olmayanın geleceği olmaz. Bu topraklarda yüzyıllardır varsak, geçmişimizden aldığımız güçle varız. Bir yay ne kadar çok gerilirse o kadar ileri gider. Geçmişimizle, tarihimizle gurur duyuyoruz elhamdülillah. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin. Nice zaferlere inşallah” dedi.