Mamak İlçe Spor Müdürlüğü ve Satranç Federasyonu'nun ortak düzenlemiş olduğu Okullararası Satranç Turnuvası heyecanı adeta nefes kesti. Turnuvaya katılan yarışmacıların hepsi iyi bir derece almak için canla başla bütün taktiklerini denedi. Mamak'ta adeta taktik savaşlarının ortaya çıktı haftada kazananlar ödüllerini aldı.
MİNİK VE KÜÇÜKLER ÖDÜLLERİNİ ALDI
Satranç sporu her insan için faydalı bir oyundur. İnsanlar satranç oynarken konsantrasyon ve problem çözme becerilerini oldukça geliştirir. Satranç oynarken rakibinin bir sonra ki hamlesini ve nasıl zafere giderim diyerek düşünmeye başlar. Mamak Belediyesi'nin ilçede konsantrasyonu ve problem çözme yeteneklerini geliştirmek için düzenlemiş olduğu satran turnuvası gençlerin satrançla tanışmasına öncü olmuştur. Mamak'ta bu tür sporların sık sık gerçekleşmesi gençlerin oyuna daha ilgili olmalarını sağlar.
Mamak'ta gerçekleşen Okullararası Satranç Turnuvası'nda minik ve küçük kategorilerde dereceye giren çocuklara Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Doğan, madalyalarını verdi.
Erdoğan Doğan, derece giren minik ve küçük öğrencileri tek tek tebrik ederek gelecekte daha başarılı olmaları için sürekli kendilerini geliştirmeleri gererktiğini söyledi.
Turnuvaya katılan öğrenciler de satranç oynamaktan keyif aldıklarını ve bu tür turnuvaların daha sık düzenlenmesini istediklerini belirttiler.
Mamak'ta bu tür etkinliklerin gerçekleşmesi yaşayan gençler için bir aktivite olacaktır.
HABER: ÖMER YILDIZCI