Musiki Muallim Mektebi’nde anlamlı bir etkinlik düzenlendi. “Mamak'ın Gençleri Kudüs’e Ses Veriyor” etkinliğine Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’nin yanı sıra ilçe protokolü, yazarlar, akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda Mamaklı katıldı.

Sincan’da Bu Çorba Kışın Soğuğunda İçinizi Isıtıyor Sincan’da Bu Çorba Kışın Soğuğunda İçinizi Isıtıyor

Mamak'ın Gençleri Kudüs’e ses verdi (2)

BİZLE AYNI İNANÇTAN OLMASAYDI BİZ YİNE AYNI TEPKİYİ GÖSTERİRDİK
İletişimci Yazar Said Ercan, Gazze’de yaşanan soykırımı, dünyanın gözleri önünde savaş suçu işleyen İsrail’in insanlık ayıbını anlattı, Mamaklılar Kudüs’e ses verdi. Said Ercan, İsrail vahşetine ve Gazzelilerin onurlu duruşuna dikkat çekti. Konuşmasında Ercan “O çocuklar yedi yabancımız olsaydı, bizle aynı inançtan olmasaydı biz yine aynı tepkiyi gösterirdik. Çünkü biz tarih boyunca tepkimizi gösterdik. Çünkü insan kardeşlerimizin başına bir şey geldiğinde yerimizde duramayız biz” dedi.
Mamak'ın Gençleri Kudüs’e ses verdi (3)

“GÜNEŞ YENİDEN DOĞDUĞUNDA ORADA OLACAĞIZ İNŞALLAH”

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse de “Gazze için içimiz yanıyor. 45 gün oldu, çocuklar siviller her gün katlediliyor. Siyonist İsrail’i bir kez daha kınıyoruz. Biz Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu, onların özgürlük mücadelesine destek verdiğimizi her fırsatta ifade ediyoruz. Herkes elinden geleni yapıyor, biz de elimizden ne geliyorsa onu yapıyoruz. Gazze’yi “kardeş belediye” ilan ettik. Oranın yeniden inşası için niyetimizi ortaya koyduk. Meclisimizde tüm partilerimizle birlikte oy birliği ile aldık bu kararı. İnşallah orada Güneş yeniden doğduğunda oraya gidip onların yanında olacağız inşallah. İsrail menşeili ürünlerin belediye tesislerimizde satılmaması konusunda da ilk günlerde kararımızı almıştık zaten. Yerli ve milli kartımıza, TROY karta da geçişimizi yapıyoruz” diye konuştu.

İHA