Mamak Belediyesi, mahallelerde çöp toplama saatlerini belirleyerek vatandaşları bilgilendiriyor. Mamak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan yeni düzenlemeyle çöpler, vatandaşların ve esnafın da bilgisi dâhilinde akşam 20.00-22.00 saatleri aralığında toplanacak.

Etimesgut'ta tartışmalı karar: 16 Türk Devleti bayrağı kaldırıldı Etimesgut'ta tartışmalı karar: 16 Türk Devleti bayrağı kaldırıldı

Mamak Belediyesinden Çöp Saati Uyarısı (3)

TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN EL ELE

Temiz bir çevre hedefiyle yola çıkan Mamak Belediyesi, mahallelerde çöp çıkarma saatlerini düzenledi. Trafiği rahatlatmak ve çevre temizliğini kurallara uygun bir hale getirmek amacıyla Mamak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından planlanan çalışma kapsamında yeni çöp saati uygulaması ile çöpler ve evsel atıklar 20.00 – 22.00 saatleri arasında çıkartılacak. Yaz dönemi koku ve sinek oluşumu gibi olumsuzluklara yer vermemek adına çöplerin poşetler içerisinde, ağzı kapalı olarak çöp konteynerlerine atılması, çöp konteyneri çevresine poşet vs bırakılmaması, çöp toplama saatlerine uyulması ve çöp bırakma saatleri dışında çöp atılmaması gibi kurallara da vatandaşların uyması gerekiyor.

Mamak Belediyesinden Çöp Saati Uyarısı (2)

Kaynak: BÜLTEN