Musiki Muallim Mektebi Hikmet Şimşek Sahnesinde gerçekleştirilen seminerin ardından, 24-25 ve 26 Temmuz’da da öğrencilere ücretsiz YKS Tercih Danışmanlığı hizmeti verilecek.

Mamak Belediyesi eğitimden spora, kültür sanattan inovatik çalışmalara kadar birçok aktivite ile gençlerin sosyal taleplerine yönelik farklı projelere imza atmaya devam ediyor. Belediye YKS sonrası önemli karar noktalarından biri olan üniversite tercihlerinde gençleri yalnız bırakmadı.  Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nı geride bırakan gençlerin bilinçli ve doğru bir şekilde üniversite tercihlerini yapmaları için seminer düzenleyen Mamak Belediyesi YKS tercihlerinde de öğrencilerin yanında olacak.

Mamak Belediyesi Tercih Döneminde Gençlerin Yanında (1)

YKS TERCİHLERİNDE KRİTİK VİRAJ

Mamak Belediyesi, üniversite yolundaki gençlerin yanında yer almaya devam ediyor. İyi bir okul kazanmak ve hayalindeki mesleği yapabilmek için öğrenciler zorlu bir maratondan geçiyor.

Bu yolculukta öğrencilerin yanında olan Mamak Belediyesi, YKS tercihleri öncesi öğrencilere önce tercih döneminde neler yapmaları gerektiğine ilişkin seminerler düzenledi. Tercih seminerlerini Mamak Belediyesi Aile Danışma Merkezinden Sosyolog Büşra Urhan verdi. Belediye, öğrencilerin tercih dönemlerinde iyi bir tercih yapmaları ve tercihlerde dikkat etmeleri gereken konular hakkında tercih danışmanlığı hizmeti de verecek.

Mamak Belediyesi Tercih Döneminde Gençlerin Yanında (3)

YKS’DE TERCİHE DOĞRU

Kültür sanat dünyasının Gazze sınavı, panelde konuşuldu Kültür sanat dünyasının Gazze sınavı, panelde konuşuldu

Mamak Belediyesi seminerin ardından 24-25 ve 26 Temmuz tarihlerinde de ücretsiz Tercih Danışmanlığı Hizmeti verecek. Musiki Muallim Mektebinde verilecek hizmet ile gençlerin puanları, başarı sıralamaları, üniversitelerin kontenjanları, ilgi ve yetenekleri göz önüne alınarak, geleceklerini belirleyecek doğru adımı atmaları ve sağlıklı tercih yapmaları noktasında da öğrencilere rehberlik edecek.

Kaynak: BÜLTEN