Çubuk’un tarihi mirası Bekir Ağalar Konağı, ilçenin ilk müzesi oldu Çubuk’un tarihi mirası Bekir Ağalar Konağı, ilçenin ilk müzesi oldu

31 Mart yerel seçimlerinden sonra AK Parti’den CHP’ye Mamak Belediyesi’nde işten çıkarılan 71 işçi için HAK-İŞ Konfederasyonuna bağlı HİZMET-İŞ Sendikası, belediye binası önünde eylem düzenledi. 

Mamak Belediyesi Önünde Eylem!  (2)

HİZMET-İŞ Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İdris Ersoy, belediye binası önünde yapılan eylemde basın açıklamasında bulundu. Ersoy burada yaptığı açıklamada, işçilerin keyfi kararlar sebebiyle işten çıkarıldığını açıkladı. 

1 Mayıs İşçi Bayramına yakın bir zamanda 71 işçinin işinin haksız yere feshedildiğini belirten Ersoy, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: 

“SENDİKAMIZ ÜYESİ EMEKÇİLER KİMSESİZ DEĞİLDİR” 

“Keyfi kararlarla insanlar işinden ediliyor. Arkadaşlarımız bir haftadır üçer, beşer işten çıkarılıyor. Seçimin üzerinden henüz 2 ay bile geçmeden, hem de 1 Mayıs İşçi Bayramına yakın 71 arkadaşımızın iş akitleri hiçbir açıklama yapılmadan, haksız ve hukuksuz bir şekilde feshedilmiştir. Bugün, yarın kaç işçi arkadaşımızın daha işine son verilecek o da bilinmiyor. Sendikamız üyesi emekçiler kimsesiz değildir” ifadelerini kullandı. 

Mamak Belediyesi Önünde Eylem!  (1)

“İŞÇİLER BUNU ASLA UNUTMAYACAKTIR” 

Tüm emekçilerin yanında olduklarını belirten Ersoy, mücadelede kararlı olduklarını belirterek, “Türkiye’nin dört bir tarafında işine son verilen işçiler bunu yapan zihniyet ve işverenleri asla unutmayacaktır” dedi. 
 
İşçilerin işlerini geri alana kadar kararlılıkla yasal eylemlere devam edeceklerini belirten Ersoy, tüm hukuki süreci başlattıklarını ve emekçilerin hak ve hukukuna sahip çıkacaklarını da sözlerine ekledi. 

İHA