Ankara dahil 5 ilde dolandırıcılık ve hırsızlık operasyonu: 12 gözaltı Ankara dahil 5 ilde dolandırıcılık ve hırsızlık operasyonu: 12 gözaltı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İstanbul ve İzmir’de eş zamanlı olarak düzenlenen “Mahzen-42operasyonlarında birbiriyle husumetli 2 ayrı organize suç örgütünün çökertildiğini duyurdu. 

Bakan Yerlikaya’a tarafından operasyonlara dair verilen bilgilere göre, İstanbul ve İzmir olmak üzere iki ayrı ile eş zamanlı İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince operasyon düzenlendi. 

HUSUMETLİ SUÇ ÖRGÜTLERİ ÇÖKERTİLDİ

Elebaşılığını Numan Karakoç’un ve cezaevinde olan Hakan Akdoğan’ın yaptığı 2 ayrı husumetli suç örgütüne yönelik gerçekleştirilen “Mahzen-42” operasyonlarında, elebaşı Numan Karakoç’ta içerisinde toplam 33 şüpheli yakalandı.  

Ekipler tarafından yakalanan şüpheliler, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kasten yaralama, kasten adam öldürmeye teşebbüs, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, tehdit ve mala zarar verme, 6136 sayılı kanuna muhalefet suçlarını işledikleri tespit edildi.  

Adreslere düzenlenen operasyonlarda, 7 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet av tüfeği ve muhtelif miktarda uyuşturucu madde de ekipler tarafından ele geçirildi. 

İHA